Yeni Vekillerimize Kardeşçe Dileklerimiz

Bingöl özelinde tüm tahminleri doğru çıkan bir kardeşleri olarak, yeni seçilen üç vekilimize, aflarına sığınarak, kardeşçe bir iki konuda dileklerimiz olacak…

(Tahminlerimiz şunlardı; Ak Parti 2-1 yapacak, MHP vekil çıkaracak oya ulaşamaz, Yeniden Refah 15, CHP 9, İP 4, Bağımsız 4, HDP 28 bin civarı alacak şeklindeydi. Cumhurbaşkanlığında da Erdoğan % 65, Kılıçdaroğlu % 35 diyordum ki bunu yaptığım halk röportajında görmüş ve bu oranı dile getirmiştim. HDP’nin 5-6 bin fazla alması hariç, diğerleri tuttu…)

Sn. Feyzi Berdibek;

Garibanların yanında, cebindekini paylaşan, her telefona çıkan, Ankara’ya gelenlere karşı gösterdiği ilgi, her fırsatta ilimizde halkın içinde olması, Zazaca konuşması ve davasını asla satmaması gibi konular, kendisinin öne çıkan yönleriydi. Bu durumları, onun sevilmesi için yetiyordu. Onu sevenler, ona karşı üzerine düşeni yaptı ve vekil seçtiler…

Ancak ondan halkın önemli bir beklentisi var; ilimizdeki alımlarda liyakat ve hakkaniyeti gözetmesi…

Bu saatten sonra bir kardeşi olarak doğrularını alkışlamaya, eksiklikleri için de uyarılara devam edeceğiz... ve ona daha önce de dediğimiz gibi; 'dünya ve ahiretin için hayırlısı ne ise o olsun' duamızı tekrar ediyor, 'gariban babası' unvanını sürdürmesi dileklerimizle, vekilliğini tebrik ediyorum.
Sn. Zeki Korkutata;

Nice şahsiyet vardı ki, meclise gitmeden önce onun kadar temizlerdi. Ne var ki meclise gittikten sonra onları tanımaz olduk. Amel defterlerine günah ve haramdan başka bir şey eklemediler.
Zeki beyin sırtında atalarının manevi bir yükü olduğundan, çok daha dikkat etmek zorunda...

Sevdikleri ve akrabaları tarafından gelecek olan nice -caiz olmayan- taleplere karşı ne kadar dik duracağı, imtihanıyla doğru orantılı olacaktır..!
Telefonunu halka açık tutmalı, Ankara’dan ziyade, yaşantısının büyük bölümünü Bingöl sokaklarında geçirmeli, ilimiz için projeler üretip takibini yapmalı…

Kendisinin akrabası dahi olsam, onu çokkk seviyor da olsam, eksiklikleri olursa onu uyarmak ve -işe yaramazsa- eleştirmekten geri durmayacağımın bilmesini istiyorum. Rabbim Ümmet, ülke ve ilimize hizmet yolunda ona yar ve yardımcı olsun. Vekilliğini tebrik ediyorum...
Sn. Ömer Faruk Hülagü;

Çok sevdiğimiz İdris Baluken'in aday olduğu süreçte bir sözü vardı "terör yüzünden bir kişinin bile burnu kanarsa, istifa ederim" diye... Seçildi, sevindik... hemen ardından postane kavşağında halkın içinde canlı bomba patlatıldı, bir anne, bir çocuk ve bir yaşlı Mehmet dayımız şehit oldu. Fakat İdris hocamız ne istifa etti, ne de rest çekti...

O gün desteğimizi ondan çekmiştik... ki, Sn. Hülagü’nün de şiddete karşı olduğunu biliyoruz ancak, parti ve teşkilata uyum gerekçesi ile o da Baluken gibi terör olaylarına sessiz kalırsa, şu an onun için ettiğimiz dualarımız geri çekilecektir..!
Kendisini geçen gün Genç Murat – Büyük Bingölspor maçında da gördük... ne kadar güzel ve mütevazi bir insan olduğu, hal/hareketlerinden belliydi. Bu güzelliğini şiddetin karşısındaki tavırları, İslam ve Bingöl ahlakına ters olan LGBT ve kominal yaşam konularında -elinden geldikçe, parti yöneticilerine- karşı dik duruşuyla da görmek isteriz.
Kul, Zaza ve Kürt hakları konularında siyasetlerini destekleyeceğiz ancak, inancımız ve gençlerimizin ahlaki çöküşlerine yönelik olumsuz politikalara karşı ecdadımıza layık bir duruş sergileyip sergilemeyeceğini de dikkatle takip edeceğiz.
Ayrıca telefonu halka açık oldukça, ilimizin eksikliklerini meclise taşıdıkça, onun için duacı ve destekleyicisi olacağız... Vekilliği dünya ve ahireti için hayırlı olsun.

Evet dostlar…

Erdoğan ve Kılıçdaroğlu sevenleri bu ilin ve ülkenin iyiliğini isterler elbette ki. Farklı düşünceler olabilir ki bizlerin de farklı düşünceleri hatta kusurları olabilir. Birbirimizi farklı düşüncelerimiz ile birlikte sevebilirsek, yarınlarımız ve memleketimiz için daha hayırlı olacağını düşünüyor, seçim sonuçları ümmet ve ülke için tekrar hayırlı olsun diyorum..!

Mevla görelim neyler, neylerse güzel eyler..! Saygılarımla..!