YERLİ OL Kİ SEVDAN BİNGÖL OLSUN…

Siyasetçi, vicdanı ve kalbi arasında köprü kurup halk ile olan yolunu uzatmayandır.
Siyasetçi dediğin, genetiği değiştirilmemiş, hormonsuz, organik olmalıdır.
Halkın içinden halktan biri ve yerli olmalıdır.
Yapabileceklerini halkın yararına yapmalı, halka asla bir şey dayatmamalı, yanlışları söylendiğinde hemen kızıp, küsüp tehdit etmemeli.
Halkın kendisinden beklentilerini doğru okumalı, toplumu yerinde takip etmeli, halka karşı yapmacık değil, doğal olmalı.
Siyasetçi dediğin meşru olmalı, meşruiyetin tek kaynağı toplumun kendisi olmalı.
Meşruiyeti, karşılık beklemediği toplumda arayan siyasetçi konumu ve pozisyonu ne olursa olsun halkın gönlüne taht kuran siyasetçidir.
Hormonsuz organik siyasetçi, gücünü aşiretinden, kantonundan, tarikatından, örgütünden alan siyasetçi değil,  çeşitliliği kucaklayan ve kapsayıcı olan siyasetçidir.
Toplumun adamı olmakla bir grubun adamı olmak farklı şeylerdir. Toplumun adamı olursanız toplumun her kesimin den(genç, yaşlı, kadın, erkek)demenden sizin arkanızdan çok rahatlıkla adam derler.
Beylerin, Ağaların, Aşiret reislerinin fikrinin kendi bağlıları tarafından değişmez bir kural gibi görülmesi ve kabul edilmesi normaldir.  Ancak halk için siyaset yapan birinin fikirleri ve söylemleri halk tarafından kabul görüyorsa bu söylem yüzlerce elekten geçirilmiş ve kabul görmüştür demektir. İşte bu fikir ve söylemin sahibi halkı için siyaset yapan halk adamı demektir.
Her kesimin taleplerini dinleyen ve her kesime eşit mesafede duran siyasetçi, adalet duyguları gelişmiş siyasetçi demektir. 
Atamalarda benim bölgemin adamı onu istiyorum diyen siyasetçi olsa olsa bir grubun adamıdır, onun adil ve ahlaklı olduğu söylenemez. 
Bayramlarda kendi bölgesinde, düğünlerde kendi aşiretiyle taziyelerde kendi çevresiyle olan siyasetçi bir halkı temsil edemez. 
Ancak seçilmiş siyasetçi olmasa bile her bayram yaşadığı il’in ve ilçelerinin tamamını gezen davet edildiği her düğüne iştirak eden herkesin taziyesine giden siyasetçi ise halktır ve halkın adamıdır
Hangi seçim olursa olsun, tercih edeceğiniz siyasetçi yerli olmalıdır. 
Yerli olmalı ki yerelin sıkıntılarını bilmeli, yerli olmalı ki bütün ilçelere beldelere, köylere ve mahallelere eşit mesafede olmalı. 
Bütün siyasetçiler herkese eşit mesafede olma kuralını öğrendikleri gün şehrin problemlerinin çözümü ve şehrin gelişmesi kaçınılmaz olacaktır. 
14 Mayıs günü Ülke genelinde yapılan seçimde Bingöl den Milletvekili seçilen Sayın Feyzi Berdibek, Sayın Zeki Korkutata ve Ömer Faruk Hülakü yü tebrik ediyorum.
28 Mayıs günü ikinci turu yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminin huzur içinde geçmesini diliyorum.