Ak Parti Kadın Kolları Başkanına Tavsiyemiz

Ak Parti Kadın Kolları Başkanlığında değişim oldu.

Eski başkan görevden alınıp yerine yenisi atandı.

Ak Parti üyeleri, kendilerini bir ‘dava’ hareketi olarak gördüklerinden, mevzunun İslam ve Muhafazakârlıkla ilintili olduğunu düşündüğümüzden, bize de nasihat etme sorumluluğu düşüyor.

Sevgili kardeşim…

-          O koltukta kaldığınız sürece, omuzlarınızda yazıcı melekler olacak ve her bir yaptığınız not edilecek. O notları düşünerek hareket ediniz.

-          Ak Parti içinden ya da dışından, namahreminiz olacak erkeklerle içli dışlı olmayınız.

-          Ankara’ya gittiğinizde, günü birlik gidip geliniz. Eğer orada kalırsanız, teşkilat üyelerinizle aynı otellerde kalmaktan ziyade, bir akrabanızda kalmanız en uygun olanıdır. Eğer kalacak yer bulamazsanız, biz sizi temiz, aileli bir evde misafir edebiliriz.

-          Vekiller ya da teşkilatınızın gerçekleştirdiği esnaf ziyaretlerine katılmak zorunda değilsiniz.

-          Kadın kolları üyelerinizle bir yerlere toplu olarak gittiğinizde, renkli ceketler giymeyiniz, uzun topuklu ve ses çıkaracak ayakkabılardan ve dar pantolonlar giymekten kaçınınız.

-          Ev ziyaretlerine gittiğinizde, yüzünüze bol miktarda fondöten sürmekten, koyu kırmızı rujlardan, ağır kokulu parfümlerden uzak durunuz.

-          Seminer, toplantı gibi etkinliklerde erkeklerin ağırlıkta olduğu yerlerde uzmanlık alanınıza girmeyen konularda kürsüye çıkıp konuşma yapmaktan kaçınınız. Örneğin; organize sanayi ile ilgili bir konuda sizin kürsüye çıkıp istihdamın önemini anlatmanız mantıklı olmayacaktır.

-          İslam’ın en hassas mevzularından olan başörtüsü ve tesettür konularında, Ak Parti liderinin hatırı için dahi olsa, Abdurrahman Dilipak gibi büyüklerinizin aleyhinde adliye kapılarına gitmeyiniz, öyle bir şey olduğunda, istifa etmeyi en büyük onur olarak görünüz.

-          İstanbul sözleşmesine karşı dik duruşunuzu hiçbir zaman bozmayınız.

-          Medya, ya da sosyal platformlarda, kahkahalar atmayınız.

-          Namazınıza dikkat ediniz, siyasi etkinlikler yüzünden namazlarınızı kazaya bırakmayınız.

-          Kadınları KADEM gibi oluşumlara yönlendirmeden önce, kadın kolları olarak inisiyatif alınız.

-          İlimizdeki kız yurtları ve kız liselerinin çevrelerinde olup bitenler, bazı kafelerde yaşanan kadın ve kızlara has dramlara karşı mülki amirlikleri uyarınız.

-          İlimizde bulunan dul, kimsesiz, ekmeğe muhtaç kızlarımız ve kadınlarımızın listesini çıkarıp, her ay kendileri ile iletişim halinde olunuz.

-          Yatılı kuran kurslarında kalan kız öğrencilerimizin eğitimleri ve gelişimleri ile ilgileniniz, maddi manevi sıkıntılarına karşı duyarlı olunuz.

-          Kimseye, mülakatlara müdahil olmaları için ricacı olmayınız.

-          Bir gün o koltuğu bir başkasına devrettiğinizde, kamu kurumlarından birine sınavsız, gizlice alınmanız için kimsenin kapısını çalmayınız.

-          Size bu nasihatlerimiz emrivaki değil, birer din kardeşi ricasıdır, sakın yanlış anlamayınız…

Çiçeği burnunda kadın kolları başkanı, eğer bu dost nasihatlerini uygulayabilirse, hem kariyeri, hem ahireti, hem de partisi için faydalı olacaktır.

Bu vesile ile yeni görevi hayırlı olsun diyor, davalarına yakışır şekilde yaşamaları ve mümine kardeşlerimize örnek olmalarını diliyoruz.

Maşife kardeşimizin, bakalım diğer kadın kolları başkanlarından bir farkı olacak mı?

Mevla görelim neyler, neylerse güzel eyler… Saygılarımla…