Bingöl Sivil Toplum Dayanışma Platformu (BİNSİDAP), yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Yardımcısı görevine atanan Dr. Cevdet Yılmaz’ı tebrik etti.

Bingöl’de faliyet gösteren 50 sivil toplum örgütünün bir arada buluştuğu platformdan yapılan açıklamada, Eski Kalkınma Bakanı, son olarakta TBMM Plan Bütçe Başkanı Bingöl Milletvekili Dr. Cevdet Yılmaz’ın Cumhurbaşkanlığı yardımcılığına atanmasının Bingöl için gurur verici olduğu ifade edildi.

Açıklamada, Yılmaz’ın Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı görevine atanması Bingöl siyasi tarihinde temsil edilen en yüksek makam olduğu ve bu anlamda bu gururun siyasi düşüncesi fark etmeksizin her kesim tarafından hissedildiği belirtildi.

Açıklamada, “Ülkemizin bir çok alanında faliyet sürdüren istikrarlı devlet adamlığı ve tecrübesine sahip Cevdet Yılmaz bu görevi fazlasıyla hak ediyor. Bu makamın bir hemşehrimiz bir Bingöl evladına tevhi edilmesi önemli ve gurur vericidir.” denildi.

Yılmaz’ın Bingöl’e katacağı önemli katkılarının beklentisine de değinilen açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

“Siyasi, sosyal, ekonomik ve kültürel anlamda bu makam ile birlikte uyumlu bir noktada faydaya dönüştürülmesi temenni ediyoruz. Bu anlamda uyumlu bir çalışma ortamı kazanımları ülkemiz ve ilimiz açısından önemine dikkat çekilmesi gerekir. Bu gururu ilimize yaşattığı için Başta Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayip Erdoğan’a ve başarılarının ilimiz gençlerine bir model bir örnek olarak sunan Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’a teşekkür eder görevinde üstün başarılar diliyoruz.”