SEVGİLİ İL BAŞKANLARIMIZ..!!!

Daha düne kadar Bingöl'ün kuçelerinde gülücükler içinde muhabbetler ettiğiniz, düğünlerde el ele halaya durduğunuz, taziyelerde el açıp dualar ettiğiniz, acılarınızda bir birlerinize sarıldığınız, hatta çok zaman aynı eleştirilerde hemfikir olduğunuz Bingöllü siyasilere karşı, size 'yakıştıramadığımız' bazı cümleler sarf ediyor, tavırlar takınıyor, paylaşımlar yapıyorsunuz..!
İl başkanı olmadan önce böyle yapmıyordunuz..!
Şimdi ne değişti de can/ciğerlerinizi, abi/kardeş/hocam dediklerinizi bu şekilde kırıyorsunuz..!
Ne değişti biliyor musunuz..!

Ankara/İstanbul gibi yerlerde yaşayanların kurdukları partilerde koltuk sahibi oldunuz da ondan..!
Yani... sokak jargonu ile; dakkada teşkilatçı oldunuz..!
Birçok örneği olduğu gibi, sizleri o koltuklara getirenler, bir bakmışsınız sizi çok basitçe harcayıp, başkalarını o koltuğa oturtmuş ve o başkaları da, aslında 'kardeşim' dediğiniz arkadaşlarınızdan başkaları değildir..!

Size soruyorum; sizden sonra o koltuklara oturanların kaçı, "ben kader birliği yaptığım arkadaşımın koltuğuna onun rızası olmadan oturmam" diyerek rest çekti/çeker.!
Geçmişinizi ve şu andaki tavırlarınızı bilen bu millet, yüzlerinize gülüp ellerinizi sıksalar dahi, içlerinden sizin için, 'vay be' demektedirler.
Unutmayın... Bu gün var olan partiler, yarın başkalaşabilir, kapanabilir, siyaset tarihinden silinip gidebilirler. Ancak… rakip gördüğünüz hemşerileriniz, akrabalarınız, arkadaş ve abi dedikleriniz, her daim burada olacaklar.

Yine aynı çorbaya kaşık sallayacak, aynı taziyelerde kucaklaşacak, aynı düğünlerde halaya duracak, aynı Zazaca/Kürtçe ağıtlarda efkârlanacaksınız.

Hastane ve yataklara düştüğünüzde ise, başucunuzda yine bu hemşerilerinizi bulacaksınız. O teşkilatçılıklarını yaptığınız parti liderleriniz, kim biliiiir hangi siyasi hesapların içinde olacak, hangi daldan hangi dala konacaklar..!
Gelin, her an yüz yüze geleceğiniz abi ve kardeşlerinizin kalplerini teşkilatçılık uğruna kırmayın…

Elbette rakip parti liderlerini ve politikalarını eleştireceksiniz… ancak, yereldeki tanıdık siyasilerin isimlerini vererek, resimlerini paylaşarak tahkir etmeyiniz. Bunu yaparsanız; "vay be, yukarıya yaranmak için kırk yıllık hemşerisini bozuyor" derler.!
Sözümüz, bu hatalara düşen isimleredir... ki şahsen ben; hiç bir siyasinin hatırına, onların şahsi kalplerini kırmam... Eleştiririm ancak, isimlerini paylaşıp küçük düşürmekten hayâ ederim...
Ölümlü dünya... hangi eski siyasi şu an dünyada bir bakalım etrafımıza...

Herkes kazandığı ve kırdığı kalpler ile gitti...
Akıbetiniz ümmet ve ülke için hayr olsun, siyasetiniz, DELİKANLILIĞINIZIN önüne geçmesin güzel abiler..!

Mevla görelim neyler, neylerse güzel eyler..! Saygılarımla..!