Trafikte Yeni Dönem Yarın Başlıyor Trafikte Yeni Dönem Yarın Başlıyor

İŞKUR Bingöl il müdürlüğünden yapılan açıklamada, İl Göç İdaresi ile İl Müftülüğüne toplamda 14 kişi 6 ay süreli personel alınacağı duyurulmuştu.

BAŞVURULAR SONA ERDİ

İŞKUR başvuruları 02 Şubat’ta sona erdi. İşte personel alımı ile ilgili bilgiler;

Başvuru için Katılımcı Şartları aşağıda belirtilmiştir.
Katılımcı şartları
a. Kuruma kayıtlı işsiz olmak
b. 18 yaşını tamamlamış olmak
c. Emekli ve malul aylığı almamak
d. Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç);
e. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir.
f. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin birbuçuk katını (25.503,00 TL ) aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz.
g. TYP ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da TYP’nin aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır. Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz. Güvenlik sorgusu sonucu olumsuz çıkanlar programa başlamış olsalar dahi çıkarılırlar.

KURA TARİHİ-SAATİ VE YERİ

Katılımcılar, 07 Şubat 2024 tarihinde % 100 noter kurası ile belirlenecektir. Göç İdaresi İl Müdürlüğü kurası saat 10:00 ‘ da Valilik Konferans Salonu‘nda yapılacaktır. İl Müftüğü kurası saat 14:00 ‘ de Müftülük Konferans Salonu‘nda yapılacaktır.

Editör: MD MEDYA GROUP_