BAŞARILI MÜDÜRLERE ÖRNEK !?

Memlekette çok başarılı müdürler arada gelir geçer…

Bunlardan birinin de Gençlik Spor İl Müdürü Sayın Mustafa Loğoğlu olduğunu gözlemliyoruz.

Geldiği günden beri, mesai kavramını da aşarak, hafta sonları tatil dâhil kendini ilimizin sorunlarına adamış durumda…

Öyle ki, sadece Gençlik Spor İl Müdürlüğü değil, ilimizin her türlü sorunları ile alakadar olur.

Ayrıca memleket ve ümmet meselleri için de sahada görürüz sık sık…

Gâh Filistin için boykot yürüyüşlerinde, gâh İslami bir etkinlikte, gâh STK’ların açılışlarında, gâh uyuşturucu ile mücadele platformlarında ve hemen her türlü spor faaliyetlerinde bulunur.

Ülkemizin gözbebeği olan bir platform var; Cihannüma Palratformu…

Bu platform, Cumhurbaşkanlığına yakınlığı ile bilinen Mustafa Şen’lerin başını çektiği, İslam ve ümmet hassasiyeti ile donatılmış, vatan aşkını önemsemiş, Osmanlı ve ecdada meftun bir gelenekten gelen, İmam Hatip sıralarını eskitmiş insanlardan oluşan güzide şahsiyetlerden oluşmaktadır.

Mustafa Loğoğlu da, işte bu kıymetli platformun il temsilciliğini de yapmaktadır.

Dolayısı ile bu insanların tek dertleri görevde bulundukları makamların hakkını vermek değil, ümmet olma bilincini de yaşamak ve yaşatmaktır…

Nazarımızda bu tür insanların kıymetleri çok daha fazladır. Çünkü isteseler, müdürlüklerinin keyfini sürer, kimsenin etlisine sütlüsüne karışmazlar.

Oysaki gâh ABD, gâh İngiliz, gâh İsrail, gâh terör örgütleri ve gerektiğinde de ülke içinde fitne çıkaran örgüt ve yapılara karşı saflarını sıkılaştırırlar. E hal böyle olunca, biraz sivrilirler…

Bu konularda sivrilmek takdir görme vesilesi midir, kıskanılmak, çekememek meselesi midir bir düşünün…

Elbette ki ideolojik olarak farklı düşünen hazımsızlar çekemezler bu insanları…

Ya da aynı ideoloji ve inançta da olsalar, nefisleri kendilerini zorlayan din kardeşlerimiz tarafından da kıskanılırlar…

Özellikle Gezi zihniyetinin ‘dünyanın en doğru işini bile yapsanız alkışlayacak değiliz’ diyen cenahı tarafından hazmedilmezler. Farkında olsak ta bu durumun, Rıza-ı Lillah olan niyeti, teselli olarak kendisine yetiyordur diye düşünüyoruz.

Evet…

Memleketimize gelen nadir şahsiyetlerden olan Mustafa Loğoğlu aynı zamanda yurtlardaki binlerce öğrencinin sorunları ile de uğraşırken, yurtlarda arada olan sıkıntılar, intihara teşebbüsler, psikolojik zorluklar ve istihdam konularıyla da ilgilenmek durumunda kalmaktadır…

İlimizde spordaki tesisleşme konularında birçok yeniliğe de imza atan Loğoğlu, Türkiye’de düzenlenen en büyük Köyler Arası Futbol Turnuvasını da düzenleyerek bir ilke imza atmıştır.

Duyduğumuza göre Haserek ile ilgili de projeler geliştirmiş, yeni stat, genç ilçe stadı, gençlerin uyuşturucu ile mücadelesine yönelik dernekleşme, mahallerdeki spor alanlarının genişletilmesi ve AMATEM açılmasına yönelik girişmeleri de masasında durmakta, kısa zaman içinde bu konularda da gelişmeler beklenmektedir.

Özetle…

Sürekli sokakta ve sürekli memleket meseleleri ile ilgilenen bir kardeşiniz olarak demek isterim ki, Mustafa Loğoğlu bu il için bir şanstır…

Derdimiz birilerini öne çıkarmak değil, memleketin sorunlarını, ümmetin sıkıntılarını kendisine dert edinenlerin kıymetinin bilinmesi meselesidir.

Bu vesile ile kendisine saygılarımızı sunar, ilimizdeki gençleri, vatandaşı, ümmetin davasını dert edinen onun gibi tüm şahsiyetlerden Allah razı olsun diyorum.

Selam ve dua ile…