Seneler sonra Adalet ve Kalkınma Partisi ilk kez ikinciliğe düşecek pozisyona indi. Hem de CHP gibi, zihniyeti ve geçmiş icraatları belli olan bir partiye karşı…

“Heykel belediyeciliği ve mütedeyyin kesime olan baskıları ve hakaretlerinden başka bu ülkede ne yapmışlar” diye bir soru sorsak, elle tutulur tek bir tane ciddi hizmet bulamazsınız.

Örneğin “İstanbul’da İmamoğlu ne yaptı beş sene içinde” diye soruyoruz, tek bir tane ‘vay be’ denecek hizmet yok…

Buna rağmen ülke halkı, AK Parti’ye karşı CHP’ye oy verdi ise, bunun ebetteki tek sorumlusu AK Parti’nin bizzat kendisi ve bu parti mensuplarının yanlışlarını dizginleyemeyen genel başkanıdır.

Zaten Sayın Erdoğan bu konuda gerekli özeleştiriyi yaptı ki, vatandaş Erdoğan’ın bu tavrını da seviyor. Hatasını kabullenmek, er kişinin işidir hesabı…

Böylece büyük değişim bekleniyor teşkilat ve yönetim kademelerinde…

Değişim furyasının Bingöl’ü teğet geçme ihtimali var...

Ki bence mevcut il başkanının oyların düşüşünde kusuru yok…

Tek hatası vardı o da; il başkanlığı teşkilatını yaparken, çok kötü bir yönetim belirlemiş olmasıdır. Bunun dışında gayet mütevazı, gayet çalışkandır, halkın içindedir, küçüğünü/büyüğünü bilir ve artık yeterince tecrübe sahibidir.

Peki, Ak Parti’nin Bingöl’deki geleceği ne durumda…

Bu durum, tamamen Erdal Arıkan’ın projeleri ile doğru orantılı olacaktır.

İlimizde Ak Parti’nin kaybetmeyişinin %99 sebebi, Erdal Arıkan’a olan sevgi ve ilimizde son dönemde belediyecilik anlamında yapılan hizmetlerdir.

Yapılan hizmetler elbette ki bir bütün olarak değerlendirilmeli… Varsa bir başarı, sadece Arıkan’a namzet edilmemeli. Sayın Cevdet Yılmaz’ın çabaları unutulmamalı. Ve özellikle birçok projenin onayı ve finansmanı için etkili olan isimlerden biri de Sayın Feyzi Berdibek’tir. İlgili bakanlıkları ziyareti, projelerin onaylanması için ikili ilişkilerini kullanması, bakanlıkların kapılarını Sayın Zeki Korkutata ile birlikte sürekli aşındırması ile ilimizdeki birçok proje onaylanmış, bazıları tamamlanmış, bazılarının yapımına devam edilmektedir.

Tabi vatandaş bu işlerin arka planını bilmez. Bildikleri, ancak gördükleri ve duydukları kadardır. Oysa yiğidi öldürsen de, hakkını yememek gibi hayati bir kaide vardır geleneğimizde. Zira sadece Kültür TOKİ için Sayın Berdibek’in neler çektiğini, ne mücadeleler verdiğini herkes bilmez…

Bu saatten sonra vatandaş, verilen sözlerin yerine getirildiğini görmek istiyor. O sözler ise çok sevdikleri Erdal Arıkan tarafından verildiği için, daha bir anlam kazanıyor.

Nedir o sözler…

Elbette ki seçim döneminde söz verilen 41 PROJE’dir ama bir kaçı hayati öneme sahiptir...

Neden önemli, çünkü eğer Erdal başkan bunları başarırsa, ilk genel seçimde partisini tekrar kurtarabilir, kendisi de HALKIN MİLLETVEKİLİ ADAYI olur. Aksi takdirde, 1+1+1’e herkes hazır olsun..!

İşte o hayati projelerden en önemlileri…

1- Askeri Alanın Dönüştürülmesi

2- Kentsel Dönüşüm… (Yenimahalle, Mirzan, Yeşilyurt, Maden Sokak ve Saray Mahallelerinin Dönüşümü)

3- Su Kesintilerinin son bulması

4- Kültür Kavşağı ve Üstgeçidinin yapılıp, tüm kavşaklara göze hoş fıskiyeler yapılması…

6- Belediyeye ait Düğün ve Nikâh Salonu…

7- Semt Pazarları…

9- Halk Ekmek Fabrikası

10- Hasta Konukevi…

11- Mahalle Tipi Gençlik Merkezleri

12- Bütün mahalleler ve arka sokaklardaki kilit taşlarının sökülüp sıcak asfalta dönüştürülmesi…

13- Tüm mahallelere bekçileri olan parkların yapılması…

14- Çapakçur Vadisi Projesinin bitirilmesi…

Bu yazdıklarımız ilimiz için çok önemli… Ancak çok büyük ve zor işler değil. Neticede Reis-i Cumhur Yardımcısı bizden. Sayın Cevdet Yılmaz’ın ek katkıları olursa, hem ilimiz için hayırlı olur, hem de Ak Parti’nin düşüşü, Bingöl özelinde engellenebilir.

Özetle…

Halk Erdal Arıkan’ı sevdi, her olumsuzluğa rağmen yaptığı hizmetler ve küçük-büyük herkese gösterdiği sayı ve muhabbet nedeni ile bir kredi daha verdi.

Madem halk bu kadar sevdi onu, onun da bu halka borcu olmuş oldu. O borç ta elbette ki, verdiği 41 proje sözünü yerine getirmekten geçiyor…

Projelerini başarırsa, genel başkanı bile listede olmasını engelleyemez..!

Başaramazsa, sadece kendisini değil, partisini de yakar…

Ezcümle; sırtındaki yük, çok büyük..!

Ha bu arada…

Daha erken, daha yeni seçimlerden çıktık diye rehavete kapılmamalı Erdal Arıkan… Zaman su gibi geçiyor ve ufak tefek homurtular başladı bile…

Selam ve Dua ile…