Bingöl merkeze bağlı Genç ilçesi Bulgurlu Köyünün bir mezrasına yanık vakasına giden 112’ye bağlı ambulans, vaka yerine ulaştıktan sonra ismi öğrenilmeyen biri tarafından ambulansa benzin döküldü. Olay yerinden uzaklaşmak isteyen ambulansa arkadan bir el ateş açıldığı öğrenildi. 

Mezranın tek çıkışı olduğu için yolda silahıyla bekleyen saldırgandan dolayı 3 kişilik 112 ekibi mezrada bir buçuk saat mahsur kaldı.  

Genç ilçe Jandarma ekibi olay yerine doğru hareket ettikten sonra saldırganın kaçtığı öğrenildi. 

RESMİ MAKAMLARDAN BİR AÇIKLAMA YOK 

 3 sağlık çalışanın saldırıya uğradığı olay ile ilgili resmi makamlardan herhangi bir açıklama yapıldı. 

ÖZER’DEN AÇIKLAMA 

Sağlık Çalışanları Genel Başkanı Menderes Özer konu ile ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Genel Başkan Özer; “Dün gece 02:40 sularında Bingöl/ Genç 1112 ekibine saldırıda bulunulmuştur. Ambulans durdurulmuş benzin dökülmüş yakılmak istenmiş , ambulans kaçarken ateş edilmiştir. Meslektaşlarımız 1,5 saat köyde mahsur kalmıştır. 112 ekibimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor. her defasında bundan daha fazla ne olur dedikçe çıta biraz daha yükseliyor. İş şiddetten çıtkı vahşete doğru ilerliyor. Sağlıkta şiddet ile ilgili düzenlemeler çözüm olmuyor. Kalıcı ce caydırıcı cezalar şart”