Kim bu Ramazan Pişkin ?


-44 yaşında bir İslâm Müdavimi, 28 yıl Allah ilmiyle, Kur'an-ı Kerim ile meşgul. Diyarbakır Ulu Camii'de öğrendiği ilmi insanlara haykırıyor. Ne demişti Allah; 


Nisa Suresi, 146. ayet: Ancak tevbe edenler, ıslah edenler, Allah'a sımsıkı sarılanlar ve dinlerini katıksız olarak Allah için (halis) kılanlar başka; işte onlar mü'minlerle beraberdirler. Allah mü'minlere büyük bir ecir verecektir.


Kim bu Ramazan Pişkin ?


-Geçimini mezarlıklarda ağaç budayarak, tespih yaparak, paketleme işleri yaparak vs. yapan arta kalan zamanlarını Camii'de İlim tahsil ederek, insanlara tebliğ eden şerefli bir insan.


Kim bu Ramazan Pişkin ?


-Gösterişsiz hayatıyla "hiçbir şey dıştan göründüğü gibi değildir" sözüyle gönüllerde taht kurmuş Allah'ın davetçisi.


Kim bu Ramazan Pişkin ?


Ben kalbimden bütün parti, şahıs, ideoloji, serok ve önderleri attım tek ilah'ım Allah (c.c) ve tek önderim Hz. Muhammed (S.A.V) diyen kişi Allah dostu.


Kim bu Ramazan Pişkin ? 


Babası okuma yazma bilmiyor diye bazı kirli düşünceli insanlar tarafından, Ramazan Bayramında babasına imza attırılarak "şizofren" tanısıyla Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesine zorla atılan veli.


Peki Ramazan Pişkin'e atılan iftira ne ?


Camii'ye uygunsuz kıyafetle gelen bir bayanı uyardığı için "İstanbul Sözleşmesi" denilen kirli, aşağılık sözleşmeyle, bir projeyle dava açılan ve koydukları tanıyla Akıl Hastanesine atılan veli.


Ne diyordu Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V); 


“Müslüman, müslümanın kardeşidir. Ona zulmetmez, haksızlık yapmaz, onu düşmana teslim etmez. Müslüman kardeşinin ihtiyacını gideren kimsenin Allah da ihtiyacını giderir. Kim bir müslümandan bir sıkıntıyı giderirse, Allah Teâlâ o kimsenin kıyamet günündeki sıkıntılarından birini giderir. Kim bir müslümanın ayıp ve kusurunu örterse, Allah Teâlâ da o kimsenin ayıp ve kusurunu örter.”


Buhârî, Mezâlim 3; Müslim, Birr 58. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Edeb 38, 60;Tirmizî, Hudûd 3, Birr 19; İbni Mâce, Mukaddime 17


İşte bu Hadis'tir ki bize #RamazanHocaYalnızDeğildir dedirten. Daha kaç Ramazan Hocamızı bu Allah'tan korkmaz, kuldan utanmaz, İslâm düşmanlarına feda edeceğiz. 


Bir konuşmasında; "beş buçuk yıldır bu camide tebliğ ediyorum. Hakikat insanlara zor geliyor, kimse bana sahip çıkmıyor. 1 veya 1,5 ay sonra gideceğim” diyecek kadar baskı kurmuşlar. Allah'ın dinini anlatan adama her gün veya iki günde bir Polis yollayıp gözünü korkutmaya çalışan zihniyete dur demek gerekmez mi ? 


Akıl Hastanesinde iken bile arayıp kendisini yalnız bırakmayan (Allah razı olsun) müslümanlara bana dua edin, Allah halimden hoşnutsa ben boyun eğerim diyen takva sahibi bir insan.


Biliyorum ne yazsam az, ne desem kifayetsiz. Lakin Rahmetli Timurtaş Hoca’nın şu sözleri kulaklarımda;


Bu ülkede her şey olabilirsin; Laik, Ateist, LGBT, Kemalist, Putperest, Paraperest ama Müslüman olmak çok zor, çok zor...


Ramazan Hocanın bir an evvel bırakılıp, davetini yapmasına müsaade edilmesini tüm Müslümanlar olarak heyecanla bekliyor ve Rabbim'den Ramazan Hoca ve onun gibi davetçilere Sabr-ı Cemil diliyorum.


Bu vesileyle tüm Müslüman kardeşlerimin de Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

Sevgi, saygı ve dua ile...