Bingöl Sürmanşet olarak geçtiğimiz günlerde Yeniden Refah Partisi ve Hüda Par’ın ittifak yapma ihtimalinde seçimi kazanma ihtimalini kamuoyu ile paylaştıktan sonra Yeniden Refah Partisi’nin ittifak için ön görüşme yaptıkları ortaya çıktı. Ön görüşmeden Hüda Par’ın ittifak olma durumunda nasıl bir ortak liste ile girecekleri konusu henüz netlik kazanmadı ancak önümüzdeki günlerde ittifak olup olmayacağı, olursa nasıl bir liste olacağı konusunun netleşeceği öğrenildi.

HÜDA PAR, İTTİFAKI REDDETMEDİ ANCAK ŞUANLIK BÖYLE BİŞEY YOK DEDİ

Hüda Par yetkilileri ittifak için kesinlikle ittifak yapmayacağız denilmediğini ancak Yeniden Refah Partisi yetkililerinin ön görüşmeye geldiğini doğruladı.  Hüda Par’lı Yetkililer: “ ön görüşmeye geldiler evet. Yüzeysel konular konuşuldu. Kesin bir dille reddetmedik ancak şuan için ittifak yok. Hatta aday çalışmalarımız da sürüyor.” denildi.

Yarım Kalan TOKİ İnşaatı İçin Karar Verildi Yarım Kalan TOKİ İnşaatı İçin Karar Verildi

İTTİFAK OLURSA HANGİ TEKLİFLER MASAYA YATIRILACAK

Bingöl’de Yeniden Refah Partisi ile Hüda Par’ın ittifak kurma durumunda Hüda Par’a bir belediye başkan yardımcılığı, ve mecliste gurup oluşturabilecek 5 belediye encümeni ile ikinci sıradan il genel meclis üyesi tekliflerinin masaya yatırılacağı konuşuluyor.  

KAMUOYUNUN İTTİFAK BEKLENTİSİ

Kamuoyunda Ziya Buyankara’nın adaylığı kesinleştikten sonra ittifak konusu yeniden gündeme geldi. Yeniden Refah Partisi ile Hüda Par’ın Bingöl’de ittifak yapma durumunda ve Bingöl’de aday çıkarmayacak olan partilerin de birliktelik mesajı yayınlarlarsa seçimi kazanma ihtimalleri artık yüksek sesle konuşulmaya başlar.

Editör: MD MEDYA GROUP_