Vali Ahmet Hamdi Usta’dan Beklentilerimiz…

Yaklaşık 5 yıl Bingöl’de vali olarak görev yapan Kadir Ekinci’den sonra yine ilkkez vali ünvanıyla görev yapacak olan Ahmet Hamdi Usta Bingöl’deki görevine başladı. 

Tabi yeni atamalar büyük heyecan, büyük umutlar besliyor. 

Ahmet Hamdi Usta ilkkez Vali ünvanıyla Doğu ve Güneydoğu’nun en güvenli 3 şehrinden biri olan Bingöl’de göreve başlama heyecanını yaşıyordur. 

Sayın Valim içiniz rahat olsun. Sizin burada mesainizin belki de yüzde birinden azını güvenliğe ayırırsınız. O kadar ki güvenli bir ile atandınız. Görev süreniz boyunca bunu daha iyi anlayacaksınız.

Bingöl’ün sizden beklentileri çok fazla. 
Bingöl’ün kaderini belirleyecek olan kişi olacağınız için sorumluluğunuz farkında olmanızı istiyoruz. 

Nedir bu beklentilerimiz… 

-Masa başında oturup sadece imza valisi olmayın.

-Halk odaklı çalışmalar yapın.

-Haftanın 3 günü çarşı esnafıyla kahvaltı yapın. 

-Haftanın 1 gününü halk ile buluşmaya ayırın. Gerek gün boyu makamınızda gerek mahalle yada sokak ziyaretlerinde.

-Bingöl’ün Valisi olduğunuz için ağzınızdan çıkacak her söz, atacağınız her imza Bingöl’ün kaderini belirliyor. Bu kaderi belirlerken ömrünü Bingöl’de geçirmiş biri olarak karar verin. 

-Kurum amirlerinin çalışmalarını isteyin. Kurumların kendi bünyelerinde proje ekiplerinin oluşturmalarını isteyin. 

-Bingöl’e fayda sağlayabilecek ve özellikle ekonomi ile kalkınma projelerinde proje sahibi kim olursa olsun destek olmaya çalışın. 

-Bingöl’ün spor tutkusunu görmezden gelmeyin ve TFF’deki gücünüzü Bingöl’ün spor kulüplerinin faydasına kullanın.

-Unutmayın ki Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın memleketine vali oldunuz. Yani Bingöl’e katma değer sağlayacak tüm çalışmalarınızda destek göreceksiniz. Cevdet Yılmaz’ı fırsat olarak görün ve kurumların proje üretme konusunda ekip kurmaları  için şimdiden talimatlar verin. 

-Bingöl’ün ekonomisi ve kalkınması için canını dişine takan bir vali olarak anılmayı başarın. ve Bingöl’deki göreviniz boyunca gencinden yaşlısına ‘Allah razı olsun’ cümlesini duymak için çabalayın.

-Bingöl halkı, devletine ülkesine bayrağına milletine bağlı bir halktır. Devlet millet el ele vererek Bingöl’ü kalkındırmak için el birliği ile çabalayalım. 

Son olarak lütfen idareci olmayın, yönetici olun…

İlkkez vali olarak görev yapacak olan Ahmet Hamdi Usta’ya başarılar diliyoruz.