DOĞRU EĞİTİM…

Ülke genelinde 11/09/2023tarihinde başlayacak olan 2023-2024 eğitim öğretim yılının öncelikle eğitim camiasına, öğretmen, öğrenci, idareci, veli, teknik ve yardımcı hizmetlerde çalışan herkese hayırlı olmasını diliyorum.
Geleceğimizi omuzlayan ve toplumun her katmanına yön verecek olan nesillerin yetişmesine vesile olsun, sorunsuz sıkıntısız bir yıl olsun dileğiyle…
Milletlerin geleceği aldıkları doğru eğitim ile sağlam temellere oturtulabilir.
Milletimize, memleketimize ve geleceğimize doğru yatırım yapmak; 
1- Çocuklarımıza daha fazla ilgi ve zaman ayırmak, sanal uyaranların çokluğu içinde okul, çevre ve aile içinde daima onlarla birlikte olmakla mümkündür.
2- Çocuklarımızı her anlamda doğru yetiştirmek zararlı bütün etkenlerden korumakla mümkündür.
3- Çocuk, ailesi öğretmenleri ve toplum tarafından muhatap alınmalı,
4- Çocuk ailede ve eğitim yuvasında özenle yetiştirilmeli
5- Çocuğa yeteri kadar İlgi gösterilmeli
6- Çocuğun kontrol altında kendini gerçekleştirmesine imkan verilmeli
7- Yanlışta olsa çocukların fikri alınmalı, kendisini değerli hissetmesi sağlanmalı
8- Çocuk maddi ve manevi anlamda doyurulmalı rol model olarak köhne zihniyetler değil kendi inanç ve kültüründen, tarihinden rol modeller seçilmeli.
Bütün bunlar doğru ve sağlam bir kişiliğin oluşmasına sebep olur.
Eğer bir memleketin eğitimde genel bir başarı yakalamasını istiyorsanız, kendi çocuğunuza özel öğretmen tutmanız, onun için iyi sınıf ve şubeler ayarlamanız ve onu şehrin en iyi okuluna göndermeniz yetmeyecektir. Şehirde, okulda, şube de ve sınıfta öğrencilerin suça karışma ve suç işleme oranını düşürmek için gerekli alt yapıyı hazırlamak zorundasınız yoksa tek başına sizin çocuğunuzun başarısı hiçbir şey değildir.
Öğrencinin tembelliğine sınırsız, suç işlemesine sıfır tolerans tanınmalıdır.
Eğitimde başarı ve kalite ayrıcalık üzerinden değil, toptan doğru bir eğitim sürecinden geçer.
Bir kez daha yeni eğitim öğretim yılının memleketimize, milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Öğrencilerimize başarılar öğretmenlerimize biraz daha sabırlar diliyorum.

Saygılar