Bingöl Merkez Şehit Mustafa Gündoğdu Mahallesinde içerisinde bulunan arsa üzerinde yapılması planlanan Sağlıklı Yaşam Merkezi + 4 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi inşaatının temeli atılarak yapımına başlandı.

4 Aile Hekimliği Birimi ve diğer bir çok birimin Şehit Mustafa Gündoğdu Mahallesi Sağlıklı Yaşam Merkezi inşaatının önümüzdeki yıl içerisinde bitirilerek faaliyete girmesi planlanmakta.

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Emin Gündoğdu, Şehit Mustafa Gündoğdu Mahallesi Sağlıklı Yaşam Merkezi ile ilgili şunları söyledi:

“Sağlığa yönelik risklerden birey ve toplumu korumak, sağlıklı hayat tarzını teşvik etmek, birinci basamak sağlık hizmetlerini güçlendirmek ve bu hizmetlere ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla İlimiz Merkez İnönü Mahallesi (Çarşı Toki)’de 2314 m2’lik alanda ve Merkez Şehit Mustafa Gündoğdu Mahallesinde 1542 m2’lik alanda Sağlıklı Hayat Merkezleri projelerini hayata geçirdik. İnönü Mahallesi Sağlıklı Yaşam Merkezi inşaatı büyük bir hızla devam ediyor. Düzağaç Mevkiinde de planlamasını yaptığımız ve tüm iş ve işlemlerini bitirdiğimiz Şehit Mustafa Gündoğdu Mahallesi Sağlıklı Hayat Merkezinin de temelini atmış bulunmaktayız.”

“İlimizde “hastalığa değil, sağlığa yatırım yapmak” anlayışıyla, il genelinde birinci basamak sağlık hizmetlerini güçlendirmek, vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltecek alışkanlıklar kazandırmak ve vatandaşlarımızın etkin, hızlı ve güvenilir sağlık hizmeti almalarını kolaylaştırmak amacıyla hayata geçirdiğimiz Sağlıklı Yaşam Merkezimizde vatandaşlarımıza birçok alanda hizmet verilecektir. Temelini atarak yapımına başladığımız Şehit Mustafa Gündoğdu Mahallesi Sağlıklı Hayat Merkezimizi önümüzdeki yıl tamamlamayı planladık.” dedi. HABER MERKEZİ