Bingöl’ün birçok kurumunda bankamatik memurlarının olduğu iddiasını geçtiğimiz günlerde MD Medya Group olarak duyurmuştuk. Haberlerimizin ardından bize ulaşan bilgi ve belgeler neticesinde en fazla bankamatik memurlarının olduğu kurumlar arasında Bingöl İl Sağlık Müdürlüğünün olduğu öğrenilirken, birçok skandala adı karışan kurumda bu olayın da olması çok şaşırtmadı. 

“CEVDET YILMAZ KOLLASA DA SAĞLIK BAKANLIĞI SESSİZ KALMAYACAK”

Ambulans ile uyuşturucu ticareti, yüzlerce kişiye sahte rapor düzenleyerek devleti dolandırma ve daha birçok skandallara adı karışan Bingöl İl Sağlık Müdürlüğünün arkasında durduğu iddia edilen Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz’ın bu duruşu; AK Parti’nin beceriksiz kurum amirlerinin arkasında durduğu söylemini geliştirmesine neden olsa da Sağlık Bakanlığının Bingöl İl Sağlık Müdürlüğündeki skandallara sessiz kalmayacağı bilgisi kamuoyunu rahatlattı.

Günde bir saat, Haftada bir gün, ayda üç beş gün, ya da yılda bir iki kez işe giden memurlar, her ayın 15’i geldiğinde ATM’den maaşını çekip gönüllerince eğleniyorlar. Vicdanları yaralayan bu durum vatandaşların tepkisini çekmeye devam ediyor.

Birçok kurumda olduğu gibi Bingöl İl Sağlık Müdürlüğünde de olan bu durum için devletimizin daha çok zarara uğratılmaması adına kuruma birkaç soru yöneltiyoruz?

-      Kaç personeliniz var?

-      Kaç personeliniz aktif çalışıyor.

-      Kaç personeliniz yıllık iznin dışında mazeret izni kullanmış ve hangi mazereti gerekçe göstermiş?

-      Kaç personeliniz ücretsiz izne ayrılmış? (süresini de belirtiniz)

-      Personellerinizin işe gelip gelmediğini gösteren günlük işe giriş çıkış imzaları denetleniyor mu?