2024 Yerel seçimlerinde Bingöl’de ittifak yapıp yapacakları merak konusu olan Hüda-Par’ın bugün belediye başkan adayını açıklanacağı öğrenildi. Bingöllü hemşehrimiz Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Yunus Emiroğlu Bingöl Belediye Başkan adayı oldu.

YUNUS EMİROĞU KİMDİR?

1979 yılında Bingöl’ün Solhan ilçesinde dünyaya gözlerini açan Emiroğlu, eğitim hayatı boyunca Solhan, Yozgat, Elazığ ve Konya’da okudu. 2002 yılında İlahiyat Fakültesinden mezun olan Yunus Emiroğlu, 2004-2008 yılları arasında Elazığ İhya-Der’de yöneticilik yapmıştır. Daha sonra Diyarbakır’a taşınan Emiroğlu, burada Çağrı FM’de medya kariyerine adım atmıştır.

Hüda Par Bingöl Belediyesi Meclis Üyeleri Belli Oldu Hüda Par Bingöl Belediyesi Meclis Üyeleri Belli Oldu

2011 yılından itibaren 9 yıl boyunca Rehber TV’de Ana Haber Bültenini hazırlayıp sunan Emiroğlu, yanı sıra birçok programa da imza atmıştır. Yunus Emiroğlu son olarak İdeal Eğitim Vakfı’nda eğitim faaliyetlerine devam ediyor.

Emiroğlu, HÜDA PAR'ın 2 Haziran'da  yapılan 4'üncü Olağan Büyük Kongresinde Genel İdare Kurulu üyeliğine seçildi. Diksiyon Eğitimi Hitabet Teknikleri adlı bir kitabı bulunan Emiroğlu, evli ve üç çocuk babasıdır.

Editör: MD MEDYA GROUP_