Bingöl Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Ramazan Gengörü, Vali Güner Orbay Ortaokulu tarafından düzenlenen kariyer günlerinde öğrenciler ile buluştu. Vali Güner Orbay Ortaokulu tarafından düzenlenen kariyer günlerinde her hafta farklı mesleklerden alanında başarılı ve tanınmış kişiler aracılığıyla öğrencilere meslekler tanıtılıyor. Bu haftaki konuğumuz Bingöl Devlet Hastanesi Başhekimi ,kardiyoloji uzmanı Dr. Ramazan Gengörü sağlık sektörü, Hekimlik ve Tıp ve uzmanlık alanı Kardiyoloji ile ilgili hem bilgiler vererek hem de öğrencilerin sorduğu soruları yanıtlayarak meslek seçiminde dikkat etmeleri gereken önemli noktalara değindi.

Gengörü: “Kariyer günlerine ilk defa geçen yıl ilimiz genç ilçesinde ortaokul düzeyinde kariyer günlerine katıldım. Bunun faydalı olduğunu görünce bizleri davet edenlerin programlarına katılmaya devam etme kararı aldım. Daha önce de üniversiteye hazırlanan öğrencilere seminer veriyorduk. Öğrencilerin bu yaşta gözlerindeki heyecan ve istek beni çok memnun etti.Kendim de Bingöl Genç YİBO mezunuyum.Bingöl'e hizmet etmek için memleketime geldim. Öğrencilerimize bu yaşta bu farkındalığın oluşmasını sağlayan ve öğrencilerle bizleri buluşturma imkânını sağlayan okul idaresine, öğrenciler üzerinde büyük bir emeği olan bütün öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

8.Sınıf öğrencisi Ayşe Ergüç: "Başhekim Gengörü'ye Hastaları ameliyatlarda kaybettiğinizde ne hissediyorsunuz? Sorusunu sordu." Başhekim Gengörü, "Meslek icabı soğukkanlı olmamız gerekiyor. Biz hekimler Hastalarımıza gerekli tıbbi müdahaleleri güncel bilgilerle yapıyoruz ama bazen verilen tedavi Yanıt alamayınca kaybettiğimiz hastalarımız oluyor tabi. Bu durum bizim için üzücü olsa da mesleğimizin gereği alışıyoruz. Genellikle hastalarımız verdiğimiz tedavilere olumlu yanıt veriyor hatta taburcu olduktan 15-20 gün sonra çarşıda pazarda görünce daha çok mutlu oluyoruz.

Okul Müdürü Mehmet Selim Anacur:”Öğrencilerimizin her alanda başarılı olması için Kariyer Günlerini düzenliyoruz. Alanında tanınmış ve başarılı kişileri okulumuza davet ederek öğrencilerimize örnek olmasını istiyoruz. Anacur, ayrıca okulumuzda koçluk sistemiyle her öğretmenin gözetiminde bir öğrenci grubu olduğunu ve takip edildiğini belirtti. Okul ziyaretleriyle de öğrencilerimizi motive etmek için çaba gösteren idareci ve  öğretmenlerimize teşekkür ederim.  Öğrencilerimize bu seminer imkânını sunan Başhekim Ramazan Gengörü'ye çok çok teşekkür eder şükranlarımı sunarım. ” dedi. (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_