Yunus Emre Anadolu Lisesi tarafından Anadolu Mektebi Mustafa Kutlu Paneli düzenlendi. Panele İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Yusuf Tokuş ve Abdulhaluk Çakan ile Şube Müdürleri Mehmet Arslan, Remzi Dinler ve Sadullah Eryatan katıldı. Panele ayrıca okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katılım gösterdi.

Yunus Emre Anadolu Lisesi ilk Anadolu Mektebi Panelini düzenledi. Anadolu Mektebi Yazar Okumalarında Yazar Mustafa Kutlu'nun eserleri ilk sırada yer alıyor. Toplam 17 kitaptan oluşan yazar külliyatı 4 aylık süreçte okunup öğrenciler tarafından her bir kitaptan sonra değerlendirme ve inceleme yazıları yazıldı. Yazarın kitaplarının yarısını okuduktan sonra her bir öğrenci panel yazıları için odaklanacakları temayı belirledi. Süreç boyunca öğrencilere Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Bedri Görgöz danışmanlık yaptı.

Anadolu Mektebi Yazar Mustafa Kutlu Panelinde Yunus Emre Anadolu Lisesinden yedi panelist öğrenci yer aldı. Öğrenciler Mustafa Kutlu'nun eserlerinden seçtikleri birer tema çerçevesinde yazarın eserlerine dair yaptıkları değerlendirmeleri sundular.

Balık Avı Yasağı Başladı: Ne Zaman Sona Erecek? Balık Avı Yasağı Başladı: Ne Zaman Sona Erecek?

2023-2024 Eğitim öğretim yılının ilk Anadolu Mektebi Mustafa Kutlu Okul Paneli 22 Kasım'da Karşıyaka Anadolu Lisesi tarafından yapılmıştı. Panel, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yusuf Tokuş ile Şube Müdürleri Remzi Dinler, Muhittin Kaya ve Sadullah Eryatan'ın katılımlarıyla gerçekleştirilmişti. Sekiz panelist öğrencinin yer aldığı program sonunda danışman öğretmen Gülsüm Şavlı Dinler'e İl Müdür Yardımcısı Yusuf Tokuş tarafından plaket takdim edilmişti.

Anadolu Mektebi yazar okumaları okul panellerinden sonra farklı okulların katılımıyla aynı yazar için il paneli gerçekleştiriliyor. Buna göre, Karşıyaka Anadolu Lisesi ile Yunus Emre Anadolu Lisesinin Yazar Mustafa Kutlu il panelinde buluşması planlanıyor.

Editör: MD MEDYA GROUP_