Türkiye genelinde oy sayımı tamamlandı ve itiraz süreci başladı. Seçim sonuçlarına itirazlar için 13 günlük bir takvim belirlendi. Sandık kurulu kararlarına itirazlar için son tarih 2 Nisan saat 15.00 olarak belirlendi. İlçe seçim kurulları, başvuruları 4 Nisan Perşembe günü saat 17.00’ye kadar sonuçlandıracak.

İTİRAZ İÇİN SON GÜN 5 NİSAN

Eğer itirazlar il seçim kurullarında reddedilirse, İl Seçim Kurulları'na iptal için itiraz süreçleri başlatılacak. İl Seçim Kurulları'na itiraz süresi ise 5 Nisan günü saat 17.00’de sona erecek. İl seçim kurulları, 7 Nisan Pazar gününe kadar başvuruları sonuçlandıracak.

SON DURAK YSK

Erbakan O ilde Bir İlki Yaşadı! Erbakan O ilde Bir İlki Yaşadı!

Kabul edilmeyen itirazlar için başvurucuların son durak noktası Yüksek Seçim Kurulu (YSK) olacak. YSK'ya başvurular için siyasi partilere 3 günlük bir süre verilecek ve itiraz süreci 10 Nisan'da sona erecek. YSK, tüm itirazları karara bağlamak için 3 günlük bir süreye sahip olacak. Kesin sonuçlar, tüm itirazlar ele alındıktan sonra 13 Nisan'da YSK tarafından açıklanacak. Ayrıca, itiraz başvuruları son tarihe kadar devam ederse, YSK'nın bayramda da çalışması gerekecek. İHA

Editör: MD MEDYA GROUP_