Genç'in en temel sorunları arasında yer alan işsizlik sorununu önemli oranda ortadan kaldıracak olan Tekstil Atölyesi Projesi tamamlandı ve üretime geçildi. Yenişehir Mahallesinde yaklaşık 3000 bin metrekarelik alanda yapımı tamamlanan ve üretime geçilen Tekstil atölyesinin resmi açılışı ise Kasım ayı içerisinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un Bingöl'e geleceği gün yapılacak. Son teknolojik sistemlerle kurulan atölyede, üretim atölyesi, yemekhane, sosyal dinlenme alanı ve yönetim ofisi bulunuyor.

İlk etapta 45 kişinin eğitime alındığı ve üretimin resmi olarak başladığı atölyede 3 ay içerisinde bu sayının 300'e çıkacağı ve işsizlik sorununa da bir nebze çözüm getirmesi bekleniyor.

“KURBAN KESİLDİ, DUALAR EDİLDİ”

Genç Kaymakamı Yusuf Kaptanoğlu ve Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik kurban kesilerek üretime başlayan Tekstil Atölyesine ziyaret gerçekleştirdi. Burada tekstil yetkililerinden bilgi alan Kaptanoğlu ve Dirik, iş hayatına ilk adımlarını atan vatandaşlarla da sohbet ederek kolaylıklar diledi.

DİRİK: “İLÇEMİZİN BACASIZ FABRİKASI OLACAK”

Tekstil fabrikasının ilçenin bacasız fabrikası olacağını ifade eden ve üretime geçilmesinin kendilerini çok mutlu ettiğini söyleyen Başkan Dirik, “Göreve geldiğimizde çoğunlukla bayan kardeşlerimiz olmak üzere çok sayıda iş talepleri alıyorduk. Tabi belediye olarak bizlerin iş sunması gibi bir durumu yok. Bizlerde ne yapabiliriz diye sürekli araştırmalar içerisinde olduk ve akabinde Fırat Kalkınma Ajansına özellikle bayanlarımıza istihdam sağlayacak olan tekstil atölyesi projesini sunduk. Projemizin de takipçisi olarak kabul edilmesini sağladık. Rabbime şükürler olsun ki  bugün itibariyle de üretime geçildi. Burada yaklaşık 300 kardeşimiz istihdam edilecek ve ev ekonomilerine destek olacaklar. Genç halkımıza hayırlı olmasını diliyor ve bu bacasız fabrikanın ilçemize kazandırılmasında büyük emekleri olan Ticaret Ve Sanayi Bakanımız Mustafa Varank başta olmak üzere, TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Dr. Cevdet Yılmaz'a, Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek'e ve AK Parti Bingöl İl Başkanı Haşim Sağlar'a şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_