Kahramanmaraş merkezli deprem bölge genelinde hissedilirken 10 ilde yıkımlara neden oldu. Kar yağışının devam etmesi ve soğuk havaların da etkisiyle vatandaşlar büyük mağduriyet yaşarken, ülke genelinde olduğu gibi Bingöl’de de depremzedeler için yardım kampanyası başlatıldı.

Bingöl Valiliği, Bingöl Belediyesi ve Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde başlatılan yardım kampanyası kapsamında; battaniye, uyku seti, çocuk bezi, su, kışlık kıyafet ve bot malzemelerinin kabul edileceği bildirildi.

Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, “Merkez üssü Kahramanmaraş/Pazarcık olan ve 10 ilimizde hasara neden olan depremden etkilenen vatandaşlarımızın acil ihtiyaçları için valiliğimiz koordinasyonunda ayni ve nakdi yardım çalışması başlatılmıştır.

Ayni yardımda bulunmak isteyen vatandaşlarımız, deprem bölgesinde acil ihtiyaç duyulan battaniye, uyku seti, çocuk bezi su, kışlık kıyafet ve bot malzemeleri Bingöl Belediyesi Hizmet Binası ve KALİUM AVM Girişi’ne teslim edebilirler” denildi. (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_