Bingöl Üniversitesi öğrencileri, 7 Ekim'den bu yana süren siyonist çetenin vahşeti nedeniyle şehid olan, yaralanan ve ölüme terk edilen Filistin halkına bir nebze umut olmak için maddi destekte bulundu.

Öğrenciler, düzenledikleri kermesten gelen 81 bin 190 TL'yi Filistin’e gönderilmesi için Bingöl Umut Kervanı Derneği’ne verdi.

Bingöl’de çıkan örtü yangını ormana sıçramadan söndürüldü Bingöl’de çıkan örtü yangını ormana sıçramadan söndürüldü

Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkanı Murat Yıldırım, Filistin için yapılan her çalışmanın değerli olduğunu vurgulayarak, özellikle maddi destekte bulunma çağrısını yineledi.

Herkesin kendi üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini kaydeden Yıldırım, “Bingöl Üniversitesi Gençlik Kulüplerimizin Filistin’li, Gazze’li kardeşlerimiz için yapmış oldukları kermesten elde ettikleri gelirlerini Umut Kervanı’na getirerek Filistinli kardeşlerimize ulaştırmak üzere bize bıraktılar. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Yapmış oldukları bu emekten dolayı Allah razı olsun.  Bizler de inşallah en kısa sürede Gazze’li kardeşlerimize ulaştırmak üzere bu parayı göndereceğiz. Bir nebzede olsa Filistin’li kardeşlerimizin dertlerine derman olacağız inşallah. Tabii buradan tüm üniversiteli ve diğer öğrenci kardeşlerimize de bir çağrımız olsun. Bu küçük bir adım olabilir fakat karınca misali herkes kendine düşeni yaparsa inşallah Gazze’li kardeşlerimiz için hem bir moral olur hem de güzel çalışmaların yapılmasına vesile olur. Allah tekrar kendilerinden razı olsun, teşekkür ederim” diye konuştu. (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_