Programda selamlama konuşması yapan Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, sporun hayatımızdaki önemine vurgu yaparak, ‘Sizlerin spora olan ilgilerinizi ve başarılarınızı takdir ediyorum. Bahar ayları ile birlikte çeşitli branşlarda spor etkinliklerini yapmayı planlıyoruz. Bisiklet yarışı olabilir farklı branşlarda olabilir diye düşünüyorum. Bu vesileyle katılım gösteren ve başarılı olan tüm öğrencilerimizi ve emek veren personelimizi tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum’ dedi.

Öğrencilere trafik eğitimi verildi Öğrencilere trafik eğitimi verildi

Spor Şenliği Etkinliklerinde Salon Futbolu Erkek, Voleybol Kadın ve Masa Tenisi Erkek kategorisinde olmak üzere üç alanda ödül takdimi yapıldı. Salon Futbolu Erkek kategorisinde birinciliği Spor Bilimler Fakültesi takımı alırken ikincilik kupasını Veteriner Fakültesi ve üçüncülüğü ise İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi takımı aldı.

Voleybol Kadın takımları arasında birinciliği Spor Bilimler Fakültesi alırken ikinciliği ise Fizik Tedavi Rehabilitasyon Fakültesi takımının oldu. Bireysel kategoride düzenlenen Masa Tenisi yarışmasında sadece erkekler yarıştı. Birinciliği Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Yusuf Araz alırken ikinciliği Veteriner Fakültesinden Berkan Yoldaş ve üçüncülüğü ise İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mustafa Diyar Yanılmaz aldı.

Programda ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün Cumhuriyetimizin 100. Yıl Kutlamaları kapsamında düzenlediği “Kamu Spor Oyunları Turnuvası”nda Üniversiteyi temsil eden Spor Bilimleri Fakültesi Masa Tenisi Takımının kazandığı ikincilik kupasını Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak takdim etti

Program ödüllerin takdimleri ve fotoğraf çekimiyle son buldu.

Editör: MD MEDYA GROUP_