İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhittin ÇİFTÇİ tarafından yapılan açıklamada;

“2007 yılında ilk defa eğitim öğretime başlayıp 2020 yılında sınavla öğrenci almaya başlayan okulumuz Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi'nin, Fen Lisesine dönüştürülme çalışmaları başarı ile neticelenmiş olup Milli Eğitim Bakanlığının 20/03/2024 tarihli Makam Onayı ile Sabiha Bahçıvan Fen Lisesi'ne dönüşümü tamamlanmıştır.

Etrafı çevrili 12.000 metrekarelik alan içerisinde 16 derslik binası, 170 öğrenci kapasiteli Erkek Öğrenci pansiyonu bulunan Sabiha Bahçıvan Fen Lisesi, 2024-2025 eğitim öğretim yılından itibaren 9.Sınıftan 60 öğrenci alarak eğitim öğretime başlayacaktır. 4 yıl içinde kademeli geçiş tamamlandığında 240 öğrenci kapasitesine ulaşmış olacaktır.

İlçemizde ilk defa açılan fen lisesinin, ilçemizin eğitimine artı değer katacağına ve ilçemizin ortaöğretim başarı çıtasını üst seviyelere çıkaracağına inanıyoruz. Açılan Fen Lisesi sayesinde artık başarılı öğrencilerimiz, çevre il ve ilçelere gidip gelmekten kurtulacak, ailelerinin yanında Fen Lisesi'nde okuma imkanına kavuşmuş olacaklardır.

Bingöl’de 9 Köyde Elektrik Kesintisi Olacak Bingöl’de 9 Köyde Elektrik Kesintisi Olacak

İlçemizde Fen Lisesi'nin açılması için emeği geçen başta Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Dr. Cevdet Yılmaz beyefendi olmak üzere, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Yusuf Tekin'e, Bingöl Milletvekillerimiz Sayın Feyzi Berdibek'e ve Sayın Zeki Korkutata'ya, Bingöl Valimiz Sayın Ahmet Hamdi Usta'ya, Solhan Kaymakamımız Sayın Muhammed Çetin'e, Bingöl İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa Özel’e, emeği geçen tüm siyasetçi ve bürokratlarımıza, özellikle bu okulu ilçemize kazandıran ve her daim desteğini sürdüren Bahçıvan Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Sanayi Odası Başkanı Sayın Erdal Bahçıvan'a şükranlarımızı sunarız.” ifadeleri kullanıldı.

Editör: MD MEDYA GROUP_