Karlıova Turgut Özal mahallesinde daha önce yerleşim olmadığı dönemde yapılan ahırın halen faaliyette olması nedeniyle mahalle sakinleri kötü koku ve sineklerden dolayı evlerin pencerelerini açamadıklarını belirttiler.

Yaz ayının gelmesiyle birlikte mahalle ortasında bulunan ahırdan dolayı, çevreyi kötü koku sarmaya başladı. Büyükbaş hayvanların beslendiği mahallede hayvan dışkılarının açıkta olması nedeniyle bölgedeki evler sinek ve kokudan dolayı pencereleri açamazken, mahalle sakinleri kötü kokudan kurtulmak için önlemlerin alınmasını istiyor.

Tarihi Kiğı Kalesi Ziyaretçilerini Bekliyor Tarihi Kiğı Kalesi Ziyaretçilerini Bekliyor

Yetkililere çağrıda bulunan mahalle sakinleri, “Bu ahır yıllar önce yapılmıştı ve o zamanlar bu bölgede fazla ev yoktu. Ama şimdi tam bir yerleşim alanı oldu. Hayvan dışkısından dolayı kötü koku her yeri sarmış ve nefes alamaz duruma geldik. Bu ızdıraptan kurtulmak için öncelikle hayvan sahibinden rica ediyoruz, lütfen artık bu hayvanları yerleşim alanından uzak bir yerde beslesin. Yetkililerden de rica ediyoruz bu bir çözüm bulsunlar” dedi. (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_