Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmud Arda, Başkan Yardımcısı Ömer Şanlı ve Sekreter Ali Yıldırım tarafından karşılanan Bingöl Sosyal ve Güvenlik Kurumu (SGK) Bingöl İl Müdürü Muzaffer Çakan ve SGK İl Müdürlüğü Basın Birimi Sorumlusu Sabahattin Anşin Bingöl Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek, SGK’nın yürüttüğü çalışmalar ve vatandaşlara sunduğu hizmetler hakkında bilgiler verdi.

Kayıt dışı istihdam ile ilgili tavizsiz çalıştıklarını kaydeden Çakan, “Sosyal ve Güvenlik Kurumu olarak toplumun her kesimine ulaşmayı, her vatandaşımızın sosyal güvenlik haklarından en iyi şekilde yararlanmasını sağlamayı hedefliyoruz. Bu tür ziyaretler, kamuoyu bilincini artırmak ve medya ile diyalog kanallarımızı güçlendirmek için büyük önem taşıyor. Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sayın Mahmud Arda ve Yönetimi’ne hüsnü kabulleri için teşekkür ediyoruz, çalışmalarınızda başarılar diliyorum” diye konuştu.

E-devlette 165 uygulama ile vatandaşa hizmet verdiklerini aktaran Çakan, vatandaşlara bir tık uzakta olduklarını da sözlerine ekledi.

Ziyaretten dolayı memnuniyetini ifade eden Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmud Arda ise SGK İl Müdürü Muzaffer Çakan ve Basın Birimi Sorumlusu Sabahattin Anşin’e teşekkürlerini iletti.

Gazetecilik ve sosyal güvenlik konularında yapılan bu tür iş birliklerinin toplum yararına olduğunu vurgulayan Arda, “Kurumlarımızın şeffaflığı ve ulaşılabilirliği, medyanın da desteğiyle daha da artacaktır. Bu ziyaretler, bizlere topluma aktaracağımız bilgiler konusunda daha fazla kaynak sunuyor” şeklinde konuştu.

BİNGÖL’DE OTOMOBİL İLE MİNİBÜS ÇARPIŞTI BİNGÖL’DE OTOMOBİL İLE MİNİBÜS ÇARPIŞTI

Ziyaret, karşılıklı görüş alışverişleri ve sohbetin ardından sona erdi.

Editör: MD MEDYA GROUP_