Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Kütüphanesiz Okul Kalmasın" projesi kapsamında 75. Yıl İlkokulu ve Şehit Mustafa Gündoğdu İlkokulunda yapımı tamamlanan ve hayırsever iş insanları Ali Tokuş ve Mustafa Tokuş tarafından Akıl ve Zeka Oyunları sınıfı ve kitap desteği sağlanan kütüphanenin açılışı yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan tarafından 26 Ekim 2021 tarihinde başlattığı "Kütüphanesiz Okul Kalmasın" projesi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ülke genelinde yayılmıştı.

75. Yıl İlkokulu ve Şehit Mustafa Gündoğdu İlkokulunda proje çerçevesinde yapımı tamamlanan kütüphanenin açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, Kurum idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Açılışta konuşan İl Müdürü Güney, “Okumanın, insanları geliştiren, insanların tarihiyle, kültürüyle barışık şekilde yetişmesini sağlayan, gerek akademik gerekse sosyal, kültürel anlamda daha iyi yerlere gelmelerini sağlayan bir unsur olduğuna inanıyoruz. Kütüphanelerimizin oluşturulmasıyla süreç bitmemiş olacak. Okullarımızda kütüphaneler, sosyal ve kültürel faaliyetlerin de bir merkezi haline gelmiş olacak. Pek çok etkinliğimiz kütüphanede yapılarak öğrencilerin kitapla olan bağını daha da canlı tutmak için gayretimizi sürdürmüş olacağız." diye konuştu.

Proje kapsamında kütüphanesi olmayan okullara yeni kütüphane kazandıramaya devam edeceklerini ve okullardaki mevcut kütüphaneleri de yenileceklerini belirten Güney, “bugün açılışını yaptığımız kütüphanelerimize kitap desteğinin yanı sıra Akıl ve Zeka Oyunları sınıfı kazandıran hayırsever iş insanlarımız Ali Tokuş ve Mustafa Tokuş’a destek ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların adından kütüphanelerin açılış kurdelesi kesildi. (Haber Merkezi)