Bölgesel Amatör Lig (BAL) 18. Haftasında Yeni Genç Muratspor-Yozgat Belediyesi Bozokspor maçında görevli Polis Memuru Düzgün Sürücü, görme engelli genç Recep Savar'a müsabakayı canlı anlatımıyla yerel ve ulusal basında geniş yer bulmuştu.

Bingöl’de Ayılar Karla Kaplı Tepede Görüntülendi Bingöl’de Ayılar Karla Kaplı Tepede Görüntülendi

Bunun üzerine İl Emniyet Müdürü Şükrü Orhan nezaretinde polis memuru Düzgün Sürücü ve engelli genç Recep Savar'ı makamında ağırlayan Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, polis memuru Düzgün Sürücü'yü ‘Başarı Belgesi' ile ödüllendi, engelli genç recep Savar'la da yakından ilgilenip futbol üzerine sohbet etti.

Yaşananlara dair sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Vali Usta; “Bingöl Genç'te oynanan Yeni Genç Muratspor- Yozgat Bozokspor futbol müsabakasında görme engelli kardeşim Recep Savar'a müsabakayı anlatarak Bingöl'den Türkiye'ye verdiği mesaj ve görüntülerle gündeme oturan Polis memuru mesai arkadaşım Düzgün Sürücü'ye hak ettiği Başarı Belgesini Emniyet Müdürümüzle takdim ettik. Recep kardeşimle de sohbet ettim. Sporla o kadar ilgili ki bilmediği konu yok. Bir görseydi inanın spor kanallarındaki yorumcular işsiz kalırdı. Her ikisine ve emniyet teşkilatımıza teşekkür ediyorum” dedi. (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_