Nihat Doğu, bugün AK Parti Bingöl İl Başkanlığı'na giderek 14 Mayıs 2023 gerçekleştirilecek 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Bingöl'den Aday Adaylığı müracaatını yaptı. Başvuru dosyasını partiye takdim eden Doğu, parti üyelerine de hitaben bir konuşma da yaptı.

Parti üyelerine konuşma yapan Nihat Doğu şu ifadeleri kullandı:

“DUANIZI BEKLİYORUZ”

Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Liderliğinde 2001 yılında Kurulan ve 2002 yılında Milletimizin büyük bir tevecühü ve desteği ile İktidara gelen Ak Parti  Milletimize hizmet yolunda Kutlu yürüyüşüne devam etmektedir, Ak Parti Yeni dönemde, Türkiye Yüzyılı vizyonuyla, Büyük ve Güçlü Türkiye yolunda, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak 28.Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Ak Parti den Bingöl Milletvekili Aday Adayı olmak için Sizlerle birlikte AK Parti Bingöl İl Başkanlığımıza gelerek başvurumuzu yaptık. Rabbim çıktığımız bu yolda bizleri mahçup etmesin. Duanızı bekliyorum.

Ak Partimizin Kuruluşundan itibaren, Solhan Kurucu İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı, İlçe Yönetim Kurulu üyeliği, İlçe Başkan Yardımcılığı,  3 Dönem Solhan İlçe Başkanlığı, İl Yönetim Kurulu üyeliği, Karlıova İlçe Koordinatörlüğü, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı ve halen Yürütmekte olduğum, Ar-Ge ve Eğitim Biriminden sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevimden Milletvekilliği Adaylığı için istifa ettim.

Görev yaptığımız süreler içinde Tevazu, Samimiyet ve Gayretle görevimize halel getirmeden Partimize ve Milletimize hizmet ettik.

Değerli Kardeşlerim. Bir Çok STK Kuruluşunda Aktif olarak görev yaptık, 1994-1999 Yılları arasında Sivas MGV Lise ve Üniversite Teşkilatında Aktif görev alarak çalışmalar yürüttük.

Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın Himayesinde kurulan MGV Teşkilatında Ahlak ve Maneviyat üzerine Gençlik yetiştiriyordu, Bizde o gençlerden biriyiz. O Teşkilat Ahlakıyla yetiştik.

İHH Başta olmak üzere Bir Çok Yardım kuruluşunda görev aldık,

Birçok Spor Faaliyetlerinde hep gençlerimizin yanında olduk. Solhan Spor Kulübü Yönetiminde görev alarak, Solhan Spor'umuzun TVF 1. Liginde ve en üst Lig olan Efeler Ligine yükselerek 2 Sezon bu Lig de mücadele ettiği sezon da maddi ve manevi olarak Takımın ve Gençlerimizin yanında olduk.  İş Dünyasında ve  bir çok Meslek Kuruluşlarında üyeyiz.  MÜSİAD Müstakil ve Sanayici İş Adamları Derneği ve BİNTSO Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası üyesiyim.  İş Dünyasında Gerek Bingöl ve gerekse Ulusal ve Uluslarası Alanda yatırım yapan tanıdığımız bir çok Sanayici ve İş İnsanı ile iyi bir iletişimimiz var,  Bingöl Milletvekilliği nasip olursa, İlimizin kalkınması, İstihdamın Sağlanması noktasında İlimize sağlanacak Teşvik ve desteklerle önemli yatırımların yapılmasını öncü olacağız. “