Bingöl’ü önemsediğini ve Bingöl’ün artık hizmete odaklanması gerektiğini belirten MHP Bingöl Milletvekili aday adayı İsmet Ürek, Bingöl’ün hak ettiği hizmeti alabilmesi için aday adayı olduğunu söyledi.

MHP Genel Merkezi'ne başvuru evraklarını teslim eden MHP’li İsmet Ürek, yaptığı açıklamada, “Şehrimizin derdiyle dertlenmek, çözüm olmak için; sahipsiz, mazlum ve kimsesiz tüm yüreklere dokunmak için, yerle bir olmuş umutları, yeniden yeşertmek için, milletin içinde olmak, milleti için cesurca konuşmak ve mücadele etmek için 28. Dönem seçimlerinde aday adayı başvurumuzu yaptık” dedi.

“BİNGÖL İÇİN İNSİYATİF ALMAYA HAZIRIM”

Deprem kuşağında yer alan ve uzmanların uyarı üstüne uyarı yaptığı Bingöl’de hala tedbir adımlarının atılmamasını siyasi eksiklik olarak gören Ürek, “Bingöl’ü seven, Bingöl’ü önceleyen siyasetçilere ihtiyaç var. Bingöl’ün şehir yapılanmasına katkı sunmak, oluşabilecek afetlere önlem almak için insiyatif alabilecek birilerinin olması gerekiyor. Ben buna hazırım. Bu noktada görünen eksikliklere sadece ben değil, tüm Bingöl şahittir. Bingöl’ümüzü kalkındırmak ve geleceğe hazırlamak için, gençlere de ihtiyacımız var, tecrübesiyle bize yol gösterecek abilere de ihtiyacımız var. Halkımız bu görevi bana verirse hazırım.”

“BU DAVAYI HAK ETTİĞİ YERE TAŞIMAMIZ LAZIM”

Ürek; “Bingöl’ün istikbalinin vebalini dürüstçe taşımak için 28. dönem MHP Bingöl Milletvekili aday adaylığı başvurumuzu yaptık. Kimseyi karanlığa mahkûm etmeyeceğiz. Bütün ışıkları yakacağız, yok geriye dönüş artık. Hesapsız ve menfaatsiz bu mücadeleye, ancak Allah’ın takdiri yön verebilir. Tertemiz seven yüreklerin asil mücadelesi, er ya da geç, MHP ve Ülkücü hareketi başarılı kılacaktır. Abilerimizin canlarını vererek taçlandırdığı bu davayı, bizde ömrümüzü vererek, hak ettiği yere getireceğiz.”

Editör: MD MEDYA GROUP_