Genç Kaymakamlığı ve Genç Belediyesi iş birliğiyle Şehit Polis Hakan Akdere Kültür Merkezi'nde iftar programı düzenlendi.

Sanat, spor, eğitim ve diğer birçok alanda başarı elde etmiş gençlerin iştirakiyle geçekleştirilen programa, Kaymakam Yusuf Kaptanoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, Cumhuriyet Başsavcısı Elanur Üzmez Turaç, Cumhuriyet Savcısı Seda Özcan Genç, Hakim Şahin DurnagöL, kurum amirleri ile gençler ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Kur'an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda, okunan akşam ezanıyla birlikte oruçlar açıldı, dualar edildi. Yemekten sonra gençlere hitaben bir konuşma yapan Genç Kaymakamı Yusuf Kaptanoğlu: “Birliğin, beraberliğin ve paylaşmanın doruğa çıktığı Ramazan ayının bu gününde sizlerle birlikte olduğumuz için çok mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum” dedi.

“GEÇMİŞİNİ BİLMEYEN GELECEĞİNİ ASLA ŞEKİLLENDİREMEZ”

Spordan sanata, medyadan eğitime ve sivil toplum alanında başarı elde etmiş gençler ve temsilcilerle bir arada bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade edip başarıların devamını dileyen Kaymakam Kaptanoğlu; “Hayatınızı başarılarla doldurmak için çalışmalı, kendinize hedefler belirlemelisiniz; fakat şunu da hiç unutmamalısınız: Gerçek başarıya ancak doğruluk, dürüstlük ve güzel ahlak zırhını kuşanarak ulaşabilirsiniz. Hedeflerinize giden yolda bu temel değerleri özümseyeceğinizi umut ediyorum. Tarihinizi okuyacak, tarihinizden dersler çıkaracaksınız. Unutmayın kökü olmayanın istikbali olmaz. Geçmişini bilmeyen geleceğini asla şekillendiremez” dedi.

İftar programı, İlçe Müftüsü Yahya Aktaş'ın okuduğu duayla sona erdi. (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_