Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından İstanbul Arnavutköy ilçesinde vaiz olarak görev yapan Eyüphan Toprak, Solhan İlçe Müftüsü olarak atandı.

İstanbul Arnavutköy İlçe Müftülüğünde iki yıl boyunca vaizlik yapan Eyüphan Toprak, Diyanet Başkanlığınca açılan müftülük sınavında başarılı olarak Solhan İlçe Müftüsü olarak ilçeye ataması gerçekleştirilerek görevine başladı.

İLÇE MÜFTÜSÜ TOPRAK KİMDİR?

‘Amacımız Gönül Köprüleri Kurmak’ ‘Amacımız Gönül Köprüleri Kurmak’

Eyüphan Toprak, 1986 yılında Bitlis Merkeze bağlı Bölükyazı köyünde doğdu. İlköğretimini köyünde tamamladı. 2007 yılında Siirt İmam-Hatip lisesinden, 2009 yılında Anadolu Üniversitesi İlahiyat Önlisans bölümünden, 2012 yılında da Erzurum İlahiyat fakültesinden mezun oldu. 2010 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde İmam-Hatip olarak göreve başladı. 2014 yılında Vaiz oldu. 2015 yılında Kayseri Dini Yüksek İhtisas Merkezinde kursiyer olarak eğitim hayatına devam etti. 2018 yılında mezkur Eğitim Merkezinden mezun olup İstanbul´un Arnavutköy ilçesine atanıp Vaiz olarak görevine devam etti.

14.12.2020 tarihi itibariyle Solhan ilçesindeki İlçe Müftülüğü görevine başladı. Evli ve 4 çocuk babası olan İlçe müftümüz, yabancı dil olarak Arapça bilmektedir. SOLHANHABER