Türkiye’de nadir bulunan ’kara leylekler’ Bingöl’de ilk defa dron ile görüntülendi Türkiye’de nadir bulunan ’kara leylekler’ Bingöl’de ilk defa dron ile görüntülendi

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Veysel Tosun, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Sefer Özgen, Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Samet Tatlı birlikte, hastanenin yeni yerinde açılması planlanan Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi ve kapasitesi artırılan KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer) Ünitesi çalışmalarını yerinde inceleyerek değerlendirmelerde bulundu.

Bu inceleme ziyareti sırasında, yenileme çalışmaları devam eden asansörlerin son durumu da gözden geçirildi. Yeni Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi, ‘bölgemizdeki çocuk hastalarımıza daha kapsamlı ve nitelikli sağlık hizmeti sunmayı hedeflemektedir’ notu düşürüldü. Kapasitesi artırılan KBRN Ünitesi ise olası acil durumlarda etkin ve hızlı müdahale kapasitesini artırarak, toplum sağlığını korumada kritik bir rol üstleneceği açıklandı. Asansör yenileme çalışmaları da, hasta ve hasta yakınlarının konforu ile hastane personelinin etkin çalışmasını destekleyecek şekilde titizlikle yürütüldüğü belirtildi. (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_