Bölgenin en iyi kayak merkezlerinden gösterilen Hesarek Kayak Merkezi, kayak tutkunlarının vazgeçilmez merkezlerinden biri haline gelse de bu yıl kar yağışının olmamasından dolayı kayak sezonu hala açılmadı. Peki Hesarek Kayak Merkezinden kar kalınlığı kaç cm? Hesarek Kayak Merkezi ne zaman faaliyete geçer? bu sorularun cevabı haberimizde.

2015 yılında faaliyete giren ve kayak tutkunlarının vazgeçilmez tesislerinden biri olmayı başaran Hesarek Kayak Merkezi, bu yıl kar yağışının olmamasından dolayı hala faaliyete geçmedi. geçen hafta 17 santim olan kar kalınlığı bugün itibariyle 28 santimetreyi buldu. Meteorolojinin verilerine göre ay sonunda yoğun kar yağışı beklenmektir. Hesarek Kayak Merkezinin de ay sonu itibariyle kayak tutkunlarının hizmetine açılması ön görülmektedir.

Kayak merkezleri arasında en fazla kar kalınlığı 145 santimetreyle Palandöken'de kaydedildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerinden derlenen bilgilere göre, kayak merkezlerindeki kar kalınlığı Palandöken'de 145, Hakkari'de 140, Kartalkaya'da 130, Sarıkamış'ta 125, Ergan'da 106, Uludağ'da 32, Hesarek'te 28, Yalnızçam'da 20, Erciyes'te 18 ve Ilgaz'da 15 santimetre ölçüldü.

Bingöl’de Mart Ayının İlk Gününde Elektrik Kesintisi Bingöl’de Mart Ayının İlk Gününde Elektrik Kesintisi

Editör: MD MEDYA GROUP_