HALKIN SEVGİLİSİ OLMAK, İMRENİLECEK BİR ŞEYDİR.

Gün içinde bir yakın akrabam hanımefendi aradı, hal hatır ettikten sonra bugün kendi apartmanlarında yaşadıkları güzel bir olayı benimle paylaştı.
Apartmanın giriş katında oturan 72 yaşlarında bir komşuları binadaki diğer komşu bayanları Kur'an gününe davet etmiş, davet edilen komşular da nezaketen elleri boş gitmeyip, yanlarında götürebildikleri ikramlıkları götürmüşler.
Kur'an-ı Kerimi okuması için davet edilen hanımefendi, gelen komşu bayanlarla hal hatır edip pandemi kurallarına mümkün olduğunca dikkat ederek yerleşme düzeni aldıktan sonra herkes bu günün sebebini öğrenmek istemiş. Ev sahibesi teyze kısık sesi, güzel zazacası ile başlamış anlatmaya: "Milletin sıkıntıları var, hastası olan var, çaresiz olanlar var bunlara bir Kur'an okuyalım ama özelikle bilmenizi istiyorum ki dualarımızı hasseten bingölün kıymetli evladı Feyzi Berdibek oğluma göndermek istiyorum. Onun hasta olduğunu duydum, çok üzüldüm. Ona dualarımızla Allah'ın yardımını ulaştırmak istiyorum. " demiş. Belli ki sebebini komşuları da bilsin istemiş ki başından geçenleri anlatmış: "Biliyorsunuz Hacı(eşini kast ediyor) hastalanmıştı, benim tek erkek çocuğum var diğerleri kız. Oğlum da zar zor çocuklarını geçindiriyor. Doktor önce Hacıyı Elazığ'a ordan da Ankaraya sevk etti. Kimimiz kimsemiz yok, nereden haber aldıysa aha bu Feyzi bey oğlumuz geldi. Söz arasında "Ben Feyzi beyin rahmetli annesi Makbuleyi tanıyorum o da cömert bir kadındı Allah rahmet eylesin "dedi. Feyzi beyin yanında doktorları görünce o kadar mutlu oldum ki ağladım. Feyzi bey bizi taburcu olduğumuz güne kadar hiç yalnız bırakmadı. Kendisi geldi, telefon açtı, adam gönderdi. Ben de Hacı da hiçbir duamızda onu eksik etmiyoruz" dedi. Söz Kur'an'ındı, sessizlik içinde Kur'an-ı Kerim okundu dualar yapıldı. Misafirlerin içinden genç olanlar ikramları dağıttılar, yediler, içtiler.
Yakın akrabam bunları anlatınca duygulandım, hatta o kadar imrendim ki...
Biraz da duygusal havayı dağıtmak için ikramlarda ne vardı diye sordum.
"Teyze gofret, biskuvi, kraker almıştı, hatta tulumba tatlısı almak istemiş ama kar kış aldıramamış, ama komşular sağ olsun hiçbir şeyi eksik bırakmamışlardı" dedi.
Daha çok duygulandım. Teyze yaşlılık maaşı ile gönül zenginliğini ortaya koymuş.
Hacı amca komşusunun evine elinde ikramlarla gitmiş onlarda yan tarafta afiyetle yemişler.
Ben buradan yüreği güzel, ağzı dualı bütün herkese selamlarımı iletiyorum. Derdi olanlara derman, hasta olanlara şifalar diliyorum. 
Buradan bir kez daha Feyzi Berdibek abiye, Dr. Cevdet Yılmaz beye ve bütün hastalarımıza Allah'tan şifalar diliyorum. 
O güzel yürekli teyzemizin ellerinden öpüyorum. 
Davete icabet eden bütün dua yürekli annelere saygılar sunuyorum.