Bingöl Belediyesi Konferans Salonu'nda yoğun katılımla gerçekleştirilen ve ilk kez elektronik oylama yapılan temayül yoklamasının ardından bir mesaj yayımlayan AK Parti Bingöl Milletvekili Aday Adayı Burhan Arıkız, gösterilen teveccühten ötürü teşekkürlerini paylaşırken, 14 Mayıs seçimleri için halka da çağrıda bulundu.

“Teveccühleri için tüm delegelerimize teşekkür ediyorum”

2002'den buyana kalkınan, gelişen, dünyada ve bölgesinde söz sahibi olan, savunma sanayinde ve enerji hamlelerinde önemli bir güç ve çekim merkezi olan Türkiye'nin bugünlere gelişinin mimarı olan AK Parti iktidarında uzun yıllardır siyaset yapan, görev alan ve emek harcayan biri olarak milletvekili aday adayı olmaktan da onur ve gurur duyuyorum. Ülkenin hayali olan hizmetleri bir bir hayata geçiren ve beklentileri zirveye taşıyan partimizin 14 Mayıs seçimlerine hazırlığının bir parçası olan temayül yoklaması büyük bir heyecan, sükûnet ve centilmenlik içerisinde tamamlanmış, delegelerimiz tercihlerini yaparak bu anlamlı güne katkıda bulunmuşlardır. Tüm aday adaylarını millete hizmet yolunda gösterdikleri cesaretten ötürü tebrike diyor, partimize kattıkları güç için de şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca bizleri ilgi ve teveccühleriyle onurlandıran kıymetli parti teşkilatlarımıza, parti yöneticilerimize, delegelerimize teşekkür ediyor, emeği geçen herkese ve Genel Merkez temsilcilerimize şükranlarımı iletiyorum” dedi.

“Derdimiz milletimizin ve ülkemizin geleceğidir”

“Bizler için öncelik davadır. Bu yolda ilerlerken tek bir hedefimiz var, ülkemizin gelişimine katkıda bulunmak, milletimizin derdine çare olmak. Makamlar gelir geçer, baki olan kalıcı eserler bırakmak ve milletimizin gönlünde unutulmaz bir iz, dilinde hayır duası olmaktır” diyen Arıkız, her seçimin önemli olduğunu ancak 14 Mayıs 2023 seçimlerinin çok daha farklı bir seçim olacağını aktarıp şunları söyledi;

“Yalanları cilalayıp halkı kandırmak isteyen çevreler, kiri ilişkilerle kurulan ittifaklar ve bundan nemalanmak isteyen kişiler, yarattıkları algılarla seçim kazanabileceklerini düşünseler de aziz milletimizin feraseti, tüm algıları sandığa gömecek ve Türkiye, ömrünü millete hizmete adamış Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye Yüzyılı hedefinde ilerlemeye devam edilecektir. 2023 seçimleri, Türkiye'yi emperyalizmin emrine sürüklemek isteyenlerle, kendi değer yargılarıyla ilerleyişini sürdürmek isteyenlerin seçimidir. 2023 seçimleri, Türkiye'yi terörün kurbanı etmek ve elde edilen kazanımları bir çırpıda yok etmek isteyenlerle milletine huzuru teminat eden ve bu uğurda mücadele verenlerin seçimidir. 2023 seçimleri, ekonomiyi toparlama bahanesiyle ülkemizi IMF'ye teslim etmek isteyenler ve onların Avrupa destekçileriyle, zorlu süreçleri kendi gücüyle zor da olsa aşmayı bilen, ülkesini emperyalizme teslim etmemekte kararlı olanların seçimidir. Bu seçim, Türkiye'yi hizaya getirip ellerinde adeta bir oyuncak gibi oynatmak isteyen ve bu uğurda her türlü kozunu oynayan Avrupa'nın ve onların ülkemizdeki işbirlikçileri ile bu toprakları kanlarıyla sulayan aziz şehitlerimizin hatırasını yaşatmak ve bağımsızlığını korumakta ısrarcı olan kadim Anadolu'nun seçimidir. Bu yüzde kızgınlıkla, kırgınlıkla, öfkeyle hareket edilmemeli ve herkes atacağı oyun bu ülkeye neler getirip neler götüreceğini iyi hesap etmelidir. Bu kirli ilişkilere karşı mücadelemizi sürdürecek, çok çalışacak, kapı kapı dolaşacak ve tüm gerçekliği halkımıza anlatarak algı operasyonlarını boşa çıkartacağız. Derdimiz makam değil, milletimizin ve ülkemizin geleceğidir. Kıymetli halkımızın da desteğiyle tüm kirli ilişkileri bertaraf edecek, güçlü Türkiye hedefine hep birlikte yürüyeceğiz” dedi.