18-30 yaş arası 30 Genç Girişimci Adayı ve 15 Mevcut Kadın Girişimciye toplamda 45 kişiye Yöneticilik, Start Up, E-ticaret ve Dijital Beceri Eğitimleri verilecek. Başvurular internet üzerinden alınacak. Başvurular 26 Ocak Salı günü 17.00  kadar alınacak. Program 16 Şubat Çarşamba günü eğitim açılışıyla başlayacak ve 10 gün sürecektir.

Bingöl İş kadınları Derneği Feyza Başak KOÇ Girişimcilik Eğitimi hakkında şu bilgileri paylaştı.

‘Kadın girişimcilerimize ve girişimci adaylarımıza Bingöl İş Kadınları Derneği olarak hazırladığımız ‘Güçlü Kadın Güçlü Bingöl Girişimcilik Eğitimiyle’ kadınlarımızın girişimcilik yolunda güçlendirilmesi ve kadın istihdamını artırmayı hedefliyoruz. Kadın istihdamını artırmak ve desteklemek için ulusal çapta kapsayıcı ve bütünleştirici politikalar geliştirmek için çalışıyoruz.  Şehrimizde kadınların güçlenmesini, karar verici ve lider pozisyonlarda yer almalarını destekliyor, Kadınların eğitim ve istihdam alanında; önünde duran tüm engelleri kaldırmak için var gücümüzle çalışıyoruz.  Yatırım konusunu; sadece sermaye odaklı değerlendirmek yerine kadınlarımızın; doğru network, doğru bilgi kaynaklarıyla  yeni iş birlikleri kurmaları açısından bu eğitimleri çok önemsiyoruz.  Kadınlarımız; hem sürdürülebilir hem etki yaratan girişimler ortaya çıkarıyor. Aynı zamanda yapılan araştırmalar gösteriyor ki; kadın girişimciler daha fazla kadına istihdam sağlıyor. Kadın sadece kendi girişimini büyütmekle ilgilenmeyip, etkisini artırmak üzere de çalışmalarını sürdürüyor: Kadın girişimciliğini desteklediğimiz oranda kadın istihdam oranı da artacak. Geleceğin, kadın gücüyle imar edileceğine yürekten inanıyoruz.’

Eğitim; Bingöl merkez il ve ilçelerinde yaşayan bireyler için olup, il dışından yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Eğitimi başarı ile tamamlayan katılımcılara sertifika verilecektir. (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_