Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Rafting Federasyonu iş birliğinde düzenlenen Rafting Okul Sporları Türkiye Finalleri yapıldı. Rize'nin Ardeşen ilçesinde 
11-12 Haziran tarihlerinde Ardeşen Fırtına Deresi'nde bulunan parkurda gerçekleştirilen Türkiye Finalleri'ne 12 ilden 260 sporcu katıldı. 

Yarışmaya 3 ayrı kategoride katılan ve İnönü Ortaokulu öğrencilerinden kurulu Genç Rafting takımı Türkiye Finalinde, Yıldız Erkeklerde Türkiye 3.sü, Yıldız Kadınlarda Türkiye 3.sü
Karma Mix( 2 kız 2 erkek) Türkiye 2. olarak göğsümüzü kabarttı. 

Finaller sonrası dereceye girenlere ödülleri Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Ardeşen Turizm Fakültesi Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen törenle verildi. 

KAYA'DAN EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR" 

Genç Murat Rafting Takımı antrenörü Arif Kaya turnuva sonrası yaptığı açıklamada, Son yılların revaçta olan spor dalı raftingi Bingöl'de tek temsil eden takım olduklarını belirterek, "Rafting şampiyonasına katılmamızda ve büyük bir başarı yakalamamızda emeği geçen başta Sayın Valimiz Kadir Ekinci'ye Kaymakamımız Yusuf Kaptanoğlu'na, Belediye Başkanımız Mehmet Zeki Dirik'e, Gençlik ve Spor hizmetleri Bingöl ve Genç Müdürlüğüne ve Genç SYDV müdürlüğüne çok teşekkür ederim" dedi. (GENÇ HAVADİS)