Seçim beyannamesinde 48 başlık altında topladığı projelerinden her birinin Bingöl'e katma değer katacak özellikte olduğunu ifade eden Fesih Zeki Mert, önem verdiği projelerinden birini Hobi Bahçeleri olarak açıkladı. Hobi Bahçelerinin doğa ile iç içe yaşamayı teşvik edeceğini ve yeşil alanların arttırılmasına katkı sağlayacağını söyleyen Zeki Mert, bahçelerde yapılacak tek katlı evlerin de olası felaketlerin ardından geçici barınma merkezlerine dönüştürülebileceğini söyledi.

Kahramanmaraş Merkezli deprem felaketinde zarar gören illerden birinin de Bingöl olduğunu ifade eden Fesih Zeki Mert, "Deprem gerçeği, Bingölümüzün kaderidir. Bundan önce şehrimiz değişik zamanlarda deprem yıkımlarına sahne oldu. Çok canlar kaybettik, bir çok yuvamız yıkıldı. Ancak bir süre sonra yaşadıklarımızı unutarak deprem gerçeğine rağmen dayanıksız ve çok katlı binalar yapmaktan vaz geçmedik. Artık buna dur demenin zamanı geldi. Her acının ardından gözyaşı döküp bir süre sonra olanları unutma siyaseti bitmelidir. Bingölümüz bundan çok daha iyisini hak ediyor. Sorunları bitirip arkamıza bakmadan gönül rahatlığı içinde yeni şeyler yapacağımız bir siyasi anlayışı benimseyeceğiz. Bingöl'ü hak ettiği noktaya getirene kadar bize dinlenmek yok." diye konuştu.

DAR GELİRLİNİN UMUDU SOSYAL KONUT PROJESİ OLACAK

Sloganını "Kazanan Bingöl Olsun" diye belirleyen Bingöl Bağımsız Milletvekili Adayı Fesih Zeki Mert, 48 Projesinden biri olun Sosyal Konut Projesi'nin de deprem gerçeğini gözeterek sürdürüleceğini söyledi. Bölgedeki köylerde yaşayan insanların barınma ihtiyaçlarını karşılamak için uygun fiyatlı, depreme dayanıklı ve modern konut projelerinin bir an önce hayata geçirileceğini söyleyen Mert, "Maddi durumu uygun olmayan halkımıza rahat nefes aldırırken doğal afetlerden korumayı da aynı anda sağlayacağız." dedi. (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_