Demirci, yaptığı açıklamada, Bingöl’de bazı art niyetli çevrelerin siyasi emeller doğrultusunda hareket ederek, bölgeye yapılan hizmetleri karalamaya ve engellemeye çalıştığını söyledi.

"İHALE BEDELİ 220 MİLYON TL"

Bingöl’de yayın yapan bir haber sitesinde ve sosyal medyada paylaşılan haberde, Bingöl ili Kartal-Sancak yolu yapım işinin 1 Milyar TL bedelle ihale edildiği ifadesinin tamamen yalan olduğunu belirten Veysel Demirci, Ulaştırma Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğünce gerçekleştirilen ihalede Bingöl ili Kartal-Sancak yolu yapım işinin, proje değişikliklerine ve iş artışlarına rağmen şu ana kadar sözleşme fiyatlarıyla 200 Milyon 575 Bin 77 TL tutarla alındığını, geçen sürede 84 Milyon 765 Bin 381 TL fiyat farkıyla işin yüzde 90’lık kısmının 285 Milyon 340 Bin  459 TL ile tamamlandığını kaydetti.

Demirci, Ulaştırma Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü 8. Bölge Müdürlüğü’nün 28 Aralık 2021 tarihili Hakediş raporunda ihale bedeline ilişkin bilgilerin net bir şekilde kamuoyu ile paylaşıldığını ifade etti.

YOL HENÜZ TESLİM EDİLMEDİ

İş insanı Veysel Demirci, 31 Km’lik yolun bir bölgesinde oluşan çatlakların, ‘yol çöktü’ şeklinde yansıtılmasını da kamuoyunu yanıltma ve hizmeti karalama olarak değerlendirdi.

Bahse konu yolda çalışmalarının devam ettiğini belirten Demirci, trafiğe kapalı olan ve çalışmaların devam ettiği kısımda  kar küreme çalışmaları olmadığı için yoğun kar yağışı nedeniyle yolun bir bölgesinde yaşanan yüzeysel çatlakların onarılacağını kaydetti.

Yolun standartların üstünde bir kaliteyle yapıldığına dikkat çeken Demirci, “Bahsedilen yol şu an trafiğe kapalı. Yolun yüzde 90’ı tamamlanmış durumda. Yüzde 10’lük bölümün tamamlanması için çalışmalarımız devam ediyor. Dolayısıyla yolun kabul ve teslimatı yapılmamıştır. Bahsedilen yerde kış aylarında yoğun kar yağışı meydana geldi. Yol trafiğe kapalı olduğu için biriken karın baskısıyla lokal sıkıntı yaşanmıştır. Doğa olaylarına bağlı oluşan ve oluşacak hasarlar yine firmamız tarafından onarılacaktır. İşin teslimi yapılsa dahi 2 yıl boyunca yolun bakım, onarım ve yenileme çalışmaları firmamız tarafından bedelsiz yapılacaktır.” dedi.

HİZMETLER ENGELLENMEYE ÇALIŞILIYOR

Demirci, olumsuz, yalan ve yanıltıcı bilgiler paylaşan haber sitesinin daha önce de yol yapım işinin ihale aşamasında kamuoyunu yanılttığını vurgulayarak, “Bu yol, güvenlik ve halka hizmet yolu olduğu için her zaman engellenmek istenmiştir. Karalayıcı paylaşımların asıl amacının bölgeye hizmet götürülmesini engellemek olduğunun farkındayız. Siyasi amaç ve emellere hizmet eden haber sitesi amacına ulaşamayacaktır. Firmamız, Bingölümüze ve bölge halkımıza çok kaliteli hizmetler kazandırmıştır. Bölgeye kazandırdığımız güzel hizmetler ne yazık ki gündeme getirilmemiştir. Bizler devletimize ve milletimize hizmet etmeyi şiar edinmiş bir firma olarak, bu yolda kararlılıkla çalışmayı ve ilerlemeyi sürdüreceğiz. Ülkemize ve vatandaşlarımıza yaptığımız hizmetleri karalanmaya çalışanlar hakkında hukuki süreç başlatacağız.” ifadelerini kullandı.

fffUntitled-5

Editör: MD MEDYA GROUP_