Bingöl’de yemek yiyebileceğimiz bir mekânın olmayışından dolayı hep şikâyetçi olan hemşerilerimize müjde niteliğinde bir haber servis etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yemek yemek için Bingöl’den muş iline giden ve misafirleri geldiğinde de en kolayına kaçıp kavurmacılara giden hemşerilerimiz bu haber sizin için.

Nefis lezzet deneyimleri için Bingöl’de yeni lezzet durağı ve müdavim mekânların başında yer alabilecek her damat zevkine hitap eden, lezzetli menüsü kaliteli ve hızlı servisiyle alanında öncü olacak Vagon Cafe Restaurant,  Chef Gökhan iştirakiyle Bingöl’de hizmete açıldı.

Yıllarca İstanbul’da yemek sektöründe ün yapmış ve milli takımlar şeflerinin ekibinde yetişmiş Gökhan Tezel, Bingöl’de Vagon Cafe Restaurant adında bir mekân açtı. Geleneksel mutfağı ile Dünya mutfağını Bingöl’e taşıyan Chef Gökhan, Bingöl’de misafirlerimizi ağırlayabileceğimiz, lezzetli yemekler yiyebileceğimiz Vagon Cafe Restaurant'ı hizmete sunarak Bingöl’deki yemek sektöründeki en büyük boşluğu doldurmuş oldu.

“YOĞURTLU KÖFTEYİ BİNGÖL’ÜN YÖRESEL YEMEĞİ YAPACAĞIZ”

Menüsünde onlarca yemek olduğunu hatırlatan ancak Yoğurtlu köfteyi Bingöl’ün yöresel yemekleri arasına koymayı hedeflediğini belirten Chef Gökhan, annelerimizin Sorin yemeğinden esinlenerek yoğurtlu köfte yemeğini sunumlarının arasına aldığını söyledi. Chef Gökhan; “Küçük yaşlarda iken annelerimizin sorin yemeğini yaptığı günlerde bizim için bayram yemekleri gibi lezzetli olurdu. Bizler de yıllarca İstanbul’daki mekânlarımızda Sorin yemeğinden esinlenerek bu yemeği köfte ile yeniden yorumladık ve yoğurtlu köfte yemeğini müşterilerimize tattırmaya başladık. İstanbul’daki mekânlarımızda bu yemeğin Bingöl’e has yemek olduğunu söylüyorduk. Ve Yoğurtlu köfte yemeğimizin ünü oldukça yayıldı. Şimdi de hedefimiz bu yemeğin Bingöl’ün yöresel yemeklerinin arasına yerini almasıdır.”

Yüzde 75 Hibe, Başvurular Bugün Başladı Yüzde 75 Hibe, Başvurular Bugün Başladı

ONLARCA YEMEK ÇEŞİDİMİZ VAR VE HİÇ BİRİ HAZIR YEMEK DEĞİL

Hemşerilerimizin Bingöl’den kaçıp başka illerde yemek yeme kültürünün oluşmasının en büyük nedenlerinden biri de cafe restaurantlarda hazır yemek servis edilmesidir. Bizler Bingöl’de bunun önüne geçerek kendi özel üretimlerimiz ve harmanlarımızla en kaliteli ve damak tadına uygun ürünler ile dünya mutfağını Bingöl’e getirdik.

YÖRESEL SERPME KAHVALTISI

Mekânımızda yöresel kahvaltıya da önem veriyoruz. Serpme kahvaltılarımızın yüzde 90’ı Bingöl’ün kendi ürünlerinden oluşuyor. Yine iddialı olduğumuzu bir kahvaltı çeşidi ile hemşerilerimizi bekliyoruz.

“BİR DEFA GELEN HEP GELİYOR”

Vagon Cafe Restaurantımızı Bingöl’de yeni açtık. İlk müşterilerimiz daha çok bizleri tanıyanlar oldu. Onlar bir defa hatır niyetine geldi ve lezzeti tattıktan sonra sık sık gelmeye başladılar. Bingöl’de damak tadına önem veren herkesi bir defa bile olsa mekanımıza yemek yemeğe bekliyoruz.

BİNGÖL’E YENİ YATIRIM DÜŞÜNÜYORUZ

Son iki yıldır Bingöl’e sık sık gelip gittiğini ve tüm arkadaşlarının Bingöl’de yemek yiyebileceği bir mekânın olmayışından şikayetçi olduğunu ve benim Bingöl’de bir mekan açmamı ısrarla istediklerini gördükten sonra bende Bingöl’e yoğunlaştım. Bingöl’de Vagon Cafe Restaurant’ı açtık. İkinci yatırımımız da yemek üzerine yine çok katlı bir mekân düşünüyoruz. Önümüzdeki bir iki yıl içinde bunun hazırlıklarına başlamayı düşünüyorum. İnşallah Bingöl’de yemek kültürünü oturtacağız ve hemşerilerimizin lezzeti başka illerde aramasına müsaade etmeyeceğiz.

Editör: MD MEDYA GROUP_