TFF Futsal Süper Ligi 2023-2024 sezonunun ilk üç hafta karşılaşmaları, 22-23-24 Ocak tarihlerinde Nevşehir ve Ürgüp’te oynanan maçlarla tamamlandı.

TFF Futsal Süper Ligini 1. Sırada bitirecek olan takım direk finalist olurken, 2-3-4 ve 5. sırayı alan takımlar play of müsabakalarını oynayıp 2. Finalisti belirleyip UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne gidecek takımı belirleyecek...

2023-2024 sezonunun ilk maçını Ankara temsilcisi Anadolubeyispor ile oynayan Büyük Bingöl Spor 7-3 kazandı.

TFF Futsal liginin 2. haftasında son iki sezonun şampiyonu ve ayrıca geçen yıl final maçında kaybettiğimiz  Şişlispor Kulübü ile karşılaşan takımımız, baştan sona çok çekişmeli geçen maçı 5-4 kazanıp bu yıl kupa'nın şehrimize gelmesi adına son derece önemli bir galibiyete imza attı.

Karlıova Takımı İl Birincisi Oldu Karlıova Takımı İl Birincisi Oldu

3.maç'ta ise Iğdır temsilcisi Alagöz Holding Iğdır FK ile karşılaşan takımımız, takım kaptanı Furkan Ağırbaş ve ligin önemli oyuncularından olan milli sporcu Kadir Bahadır ile bir kaç oyuncunun eksikliği nedeni maçı kaybetti.

puanını 6'ya yükselten takımımız bu yıl iddialı ve şampiyon olup ilimizi UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde temsil etmek adına her türlü çabamızı ortaya koyup, ilimizi Avrupa arenasında temsil etmek istedikleri belirtildi.

Kulüp'ten yapılan açıklamada: Sponsor desteği olmadan mücadele ettik, TFF Futsal Süper Ligi'nde en eski 2 kulüpten biri olan Büyük Bingöl Spor, Türkiye'nin en köklü Futsal takımlarından birine sahip olup mazisinde onlarca başarı barındırmaktadır ve tüm bunları kendi imkanlarımız ile başardık lakin son 2 sezondur zorlanıyoruz ve desteğe ihtiyacımız var" dedi.

Editör: MD MEDYA GROUP_