Dünyanın en ilginç statüye sahip ligi olan Bölgesel Amatör Lig’de takımların bir sezon boyunca verdikleri emek hiçe sayıldı ve uygulanan saçma bir statü yüzünden ekibimiz Muratspor küme düştü. Sarı - Kırmızılı temsilcimizin de yer aldığı 11. Grup’ta yer alan 13 takımdan 5’i uygulanan statü gereği küme düştü. Statüde bazı illerin 1 takımla temsil edilme hakkı bulunurken bazı illerin ise 2 veyahut daha fazla takımla temsil edilme hakkı bulunuyor. Bingöl’de ise amatör takım sayısının 20’nin altında olması nedeniyle BAL liginde Bingöl’ü sadece 1 takım temsil edebiliyor. Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle bazı takımların lige katılmaması nedeniyle bu sezon BAL ligine Bingöl’den 2 takım alınmış her iki ekipte ligde sergiledikleri performansla büyük takdir toplamıştı. Ligi 2. Sırada bitiren Bingölspor ligde kalırken ligi 5.sırada bitiren Genç Muratspor ise statü gereği haksız bir şekilde küme düşürüldü.

"BÜTÜN OLUMSUZLUKLARA RAĞMEN BÜYÜK GELEN BÜYÜK BAŞARI"

Sezon başında BAL ligine katılım parası dahil olmak üzere futbolcu ücretleri, Tesis kiralama, gıda, deplasman ve maç primleri olmak üzere çok büyük sıkıntıları aşarak lige katılan Muratspor, Gençlikspor Müdürlüğünün beceriksizliği nedeniyle aylarca kendi saha ve seyircisinden mahrum kalarak maçlarını adeta deplasmanda oynar gibi oynadı. Tüm yaşanan olumsuzluklara rağmen siyasi, bürokrasi ve iş insanları ve yönetimin gösterdiği onurlu mücadelenin yanı sıra ilçenin öz evladı teknik direktör Ahmet Ayata önderliğinde ki takımın onur meselesi yaptığı maçlar sonunda temsilcimiz oynadığı 24 maç sonunda 43 puan toplayarak ligi 5.sırada tamamladı ancak Türkiye Futbol Federasyonunun illerin nüfus ve Amatör takım statüsünden dolayı amatöre düştü.

BAYSAL: " KADROMUZU KORUYACAĞIZ VE ÇOK DAHA GÜÇLÜ DÖNECEĞİZ"

BAL Ligine dramatik bir şekilde veda ettiklerini ancak yaşanan bu haksız bir alt lige düşmenin kendilerini daha çok kamçıladığını ifade eden

Muratspor Kulüp Başkanı Orhan Baysal, "Sezon başından bu yana büyük emekler verdiğimiz ligde Türkiye Futbol Federasyonu’nun uyguladığı saçma bir statü yüzünden küme düşmüş durumdayız. Gelecek sezon inanıyoruz ki ait olduğumuz yere geri döneceğiz ve ilçe halkına söz verdiğimiz profesyonel liglere geri dönme sözümüzü tutacağız. Hem altyapıda eğitim gören oyuncularımız hem de oluşturduğumuz doğru yönetim kurulu üyeleri ile gelecek sezon oluşturacağımız dev bütçe ile BAL ligine geri döneceğimize inancımız tamdır" şeklinde konuştu.

"MURATSPOR'UMUZA BU SEZON BOYUNCA DESTEK OLAN HERKESE MİNNETTARIZ"

Bingöl’de 64 kilo uyuşturucu ele geçirildi: 1 tutuklama Bingöl’de 64 kilo uyuşturucu ele geçirildi: 1 tutuklama

BAL liginde ettikleri sezonda emeği geçenlere teşekkür eden Kulüp Başkanı Baysal; "Ligin başladığı andan itibaren her sorunumuzda yanımızda yer alan ve bizlerle her daim yakından ilgilenen başta Genç Kaymakamımız Muhammet Güzel olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Gerçekten de yaşanılan atmosfer ve hafta sonları oynanan maçlara gösterilen ilgi futbolun Genç ilçesi için ne kadar gerekli olduğunu güz yüzüne çıkarmıştır. Forma sponsorluğunu üstlenen firmalarımız ve Muratspor için 1 TL dahi olsa katkı sunmuş olan tüm vatandaşlarımızın yanı sıra Genç'te ve deplasmanlarda her daim yanımızda olarak nefeslerinin son damlasına kadar Muratspor diyen Tabutçular Taraftar Grubumuza ve tüm vatandaşlarımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz" ifadelerini kullandı.

Editör: MD MEDYA GROUP_