KBÜ Demir Çelik Kampüsü Teknoloji Fakültesi önünde gerçekleştirilen etkinlikte katılımcılara, Türkiye’nin kültürel çeşitlilik ve zenginliğini tanıttı.

Bingöl’de Bu Kez Yılan Uyarısı! Bingöl’de Bu Kez Yılan Uyarısı!

Karabük Üniversitesinde okuyan Karlıovalı öğrencilerden Muhammet Aksa Sünbül, il festival koordinatörlüğü yaparak, kendi imkanları ile arkadaşları, Halil Bingöl ve Muhacir Sünbül ile beraber Bingöl ilini temsil ederek, gelen ziyaretçilere meşhur Bingöl balı ve Kadayıf ikram etti. Hazırlanan broşürler ve tanıtım kitabı ile Bingöl ilinin tarihi, kültürü ve turistlik bölgeler tanıtıldı. Bingöl standını ziyaret eden KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, öğrencilere başarı dileklerinde bulunarak birlikte fotoğraf çektiler.

Programda konuşan KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, 81 ilinin tanıtımını gerçekleştirmeyi amaçladıklarını belirtti.

Açılış konuşmasının ardından Rektör Kırışık ve protokol üyeleri açılış kurdelesini keserek, 81 il tanıtım ve öğrenci kulüplerinin yer aldığı stantları gezdi.

Açılışa; Karabük Vali Yardımcısı Erol Özkan, Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya, Karabük Cumhuriyet Başsavcısı Koray Kesgin, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse, kurum müdürleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. (Haber Merkezi)

Öğrenci Dışarı

Editör: MD MEDYA GROUP_