Yeniden Refah Partisi Bingöl Belediye Başkan Adayı Ziya Buyankara, Bingöl’de Havalimanında sevenleriyle bir araya gelip konvoy şeklinde şehir merkezine giriş yaptı. Kalabalık bir şekilde Belediye Konferans Salonunda aday tanıtım programına katılan Buyankara, 31 Mart Yerel Seçimlerde Bingöl’e ahlaklı belediyeciliği kazandıracaklarını söyledi.

Bingöl Beldeye Konferans Salonu'nda gerçekleşen aday tanıtım toplantısında, Yeniden Refah Partisi'nin Bingöl Belediye Başkan adayı Ziya Buyankara, önemli açıklamalarda bulundu. Bingöl’de halkın ihtiyaçları ve şehrin ihtiyaçları doğrultusunda çalışma yapacaklarını vurgulayan Buyankara, seçildiği zaman Ahlaklı Belediyecilik örneğini göstereceklerini söyledi.

“İHALE VE KADRO İLE ALAKALI KONULARDA BENİM HİÇBİR ENİŞTEM, DAMADIM, YEĞENİMİN ALAKASI OLMAYACAK”

Buyankara “Herkesin akrabasının olduğunu ancak, Belediye başkanının önceliği akraba değil, tüm şehre eşit şekilde yaklaşmaktır. Nasip olursa başkan seçilirsem hiçbir eniştem, damadım, yeğenim ihale almayacak, kadro almayacak. Bingöl’ün kaynaklarını yine Bingöl halkının hizmetine sunacağız. Şeffaf bir belediyecilik örneğinin sergileneceğini tüm Bingöl görecek. İhaleler açık ihale sistemi ile tüm ihaleler şeffaf bir şekilde yapılacak. Davetiye usulü hiçbir iş verilmeyecek.

Bununla birlikte belediye personellerini enflasyona ezdirmeyeceğiz. Gerekli zamları yapacağız.” dedi.

BUYANKARA PROJELEİNDEN BAZILARINI ANLATTI

İki tane önceliklerinin olduğunu aktaran Buyankara, “Belediyeye bağlı şehiriçi otobüslerini Bingöl Halkının hizmetine sunacağız. Bununla birlikte küçük yaştaki bireylerimiz, engelli kardeşlerimiz yaşlılarımız, ihtiyaç sahibi kardeşlerimizi ücretsiz bir şekilde taşıyacağız.

İkinci önceliğim ise deprem ile alakalıdır. Deprem gerçeğini unutmamak lazım. Başta Çarşı merkezi olmak üzere, Yenişehir Mahallesi, Mirzan, Yani Mahalle, Bahçelievler Mahallesi, Saray Mahallesini kentsel dönüşümle yenileyeceğiz.“

Bingöl’ün su sorununa işaret eden Buyankara, “Şehir merkezinde bazı mahallelerde boş alanlara sondaj vurup suyu depoya göndermeden ve dinlendirmeden direkt şebekeye veriyorlar. Ve bu halkımızda hastalık çıkarabilecek bir durumdur. Salgına neden olabilir. Bu yüzden depoya girmeden şebekelere asla su verilmeyecek. Bingöl’ün çok verimli kaynakları var. Oralardan suyu getirip 5. kattaki vatandaşımıza dahi rahat su verebileceğimiz bir duruma geleceğiz.

Mirzan tepesinden Karşıyaka Mahallesine doğru bir teleferik yapacağız. Vatandaşlarımız bir yandan yolculuk yaparken keyif alacak diğer yandan da daha hızlı bir ulaşım sağlayacaklar.

Bunun gibi birçok projemiz var. Kısa bir süre içinde kamuoyuna projelerimizi açıklayacağız” dedi

"BELEDİYE BAŞKANLIĞI GÖREVİ, İNSANLARIN RAHATINI TEMİN ETMEKTİR"

Buyankara, "Göreve geldiğimiz zaman elbette asfalt yapar, yol yaparız, temizlik yaparız, suyu temin ederiz, şehrimizi güzelleştiririz ve daha büyük projeleri de yaparız ama en önemlisi de insanın rahatını temin etmektir. İnsanı rahata kavuşturmak, engellisini, yaşlısını, kimsesizini, muhtacını düşünmek lazım. Sosyal devlet ilkesini uygulamak lazım. İhtiyaç sahibi tüm fertlerimizin ihtiyacını gidermek lazım." sözleriyle belediye başkanlığındaki temel ilkesini açıkladı.

MAHFUZ ARSLAN: “BİNGÖL'E YENİ BİR NEFES, YENİ BİR HEVES GELİYOR"  

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Mahfuz Arslan,  Bingöl'ün Refah Partisi ile olan derin bağını vurgulayarak, bu sevgi ve destekle Yeniden Refah Partisi'nin Bingöl'de güçlü bir şekilde temsil edileceğini belirtti.   Seçimlere girerken ahlaklı belediyecilik anlayışını benimsediklerini ve Bingöl'e yeni bir nefes, yeni bir heves getirmek için yola çıktıklarını belirten Arslan, Yeniden Refah Partisi'nin bayrağını Bingöl Belediyesi'nin en tepesine asmayı hedeflediklerini söyledi. Ayrıca, belediyenin ahlaklı belediyecilik anlayışına ve inanç değerlerine zarar verildiğini savunarak, bu duruma son vereceklerini vurguladı.

Editör: MD MEDYA GROUP_