Sağlık Bakan Yardımcısı Huzeyfe Yılmaz, Şırnak İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Suat Altın'ın cenaze namazına katıldıktan sonra yapımı devam eden 500 yataklı Devlet Hastanesi inşaat alanında incelemelerde bulundu.

YENİ HASTANE NE ZAMAN TAMAMLANACAK?

Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada; “Sağlık Bakan Yardımcımız Sayın Huzeyfe Yılmaz ile birlikte yapımı devam eden ve 2026 yılı ilk 3 ayında hizmete alınması planlanan 500 yataklı Devlet Hastanesi inşaat alanında incelemelerde bulunduk” dedi.

İL SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN AÇIKLAMALARI

Bingöl’ün yeni devlet hastanesinde kazı çalışmaları devam ediyor. 33 dönümlük bir alanda inşası devam eden 500 yataklı devlet hastanesinin tamamlanmasıyla, sağlık alanında önemli bir yatırım yapılmış olacak.  İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Veysel Tosun, deprem kuşağındaki Bingöl’ün yeni hastanesinde 269 sismik izolatörün kullanılacağını söyledi.

İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Veysel Tosun, daha önce yaptığı açıklamada şunları söylemişti;

Kesinti Olan Yerler: Bingöl’de Elektrik Kesintisi: Cumartesi, Pazar Kesinti Olan Yerler: Bingöl’de Elektrik Kesintisi: Cumartesi, Pazar

“Yeni hastanemizin kazı çalışmaları devam ediyor. Yeni hastane 33 dönümlük bir arsa alanına kurulmuş olan, toplam kullanım alanı 101 bin metrekare olan bir yer. Sismik izolatöründe olacağı 3 kat bodrum, 1 zemin ve 7 katlık yükseklikten oluşuyor. Hastanemizin damperli sistem dediğimiz 269 sismik izolatörlerden oluşacak olan bir hastane. Bu da yeni yapılacak hastanenin 9 ve üstü depremlere dayanıklı olmasını sağlayacak. Hastanemizde 132 adet poliklinik odası, 50 adet yoğun bakım yatağı, 13 adet ameliyathane ve 500 yatak kapasiteli. Diğer hastanemizle birlikte toplamda 850 yataklı hastanemiz olmuş olacak” dedi.

Hastanenin tamamlanmasıyla çevre illere sevk ihtiyacının da azalacağını vurgulayan Tosun, “Bir hastane kompleksimiz olmuş olacak. Aradaki boşlukta ise kampüs yapma planımız mevcut. Bu da ilimiz için tam teşekkürlü bir hastane demektir. Bu hastanemizde de bir gelecekte üçüncü basamak sağlık hizmetlerinin verilmesini planlıyoruz. Başka illere sevk ihtiyacı olmadan kendi hastanemizde bütün işlemleri yapabileceğiz demektir”

Editör: MD MEDYA GROUP_