Seçime sayılı günler kala bir YouTube kanalına konuk olan Cumhur İttifakı'nın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, Murat Kurum hakkında konuştu.

"TÜRKİYE'NİN HER YERİNDE ESERİ OLAN BİRİ"

İnşaat mühendisiyken Bingöl'de şantiye şefi olarak görev yaptığında, bayramda da evine gitmediğini söylemişti bana. Tam bir tabir kullanmak gerekirse tam bir işkolik. İşine inanılmaz derecede sadık, sabah-akşam iş konusunda bir çalışma yapan ve bugüne kadar yaptığı görevlerde de 5 yıllık bakanlık yaptı, Türkiye'nin her yerinde eseri olan, izi olan biri…”

Yemek Yarışmasında Birinci Olduk Yemek Yarışmasında Birinci Olduk

27 Nisan 2023’te Murat Kurum, Bingöl’de görev yaptığı zaman ile ilgili bu açıklamayı yapmıştı;

“Bazı şeyleri çok çabuk unutuyoruz. Ben 2003 Bingöl depreminde şantiye şefi olarak çalışıyordum. TOKİ ihaleler yaptı o dönemde, biz tünel kalıp sistemiyle Türkiye'de ilk olduğu zamanlarda bulamıyorduk. 2000'li yıllara gidip baktığınızda 4 duvar olsun çatısı olsun da ev olsun diye dua ediyordu. 3 bin 600 dolar milli gelirden 10 bin dolara geldik. İstihdam, sanayi, hastane, okul yoktu. Altyapıyı hazırlayacaksınız önce, insanlara ulaşacaksınız. Şimdi her ilimizde şehir hastaneler, büyük yataklı hastaneler, üniversiteler var. TOKİ olarak dünyaya örnek olacak akıllı şehirler inşa ediyoruz.” (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_