Bingöl Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen '60. Kütüphane Haftası' etkinlikleri yapılan açılış programı ile başladı. Açılış programına RektörProf. Dr. İbrahim Çapak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Çiftci, Genel Sekreter Vekili Doç. Dr. Veysel Turan, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Yasir İnceler, birim müdürleri, idari personel ve öğrenciler katıldı.

‘BAŞARI BİR EKİP İŞİDİR’

Arakonak Beldesi Sonuçları Belli Oldu Arakonak Beldesi Sonuçları Belli Oldu

Üniversite Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘60. Kütüphane Etkinlikleri Haftası’ “açılış programında konuşan Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, Bingöl Üniversitesi’nin önemli kazanımlarından biri olan kütüphaneyle gurur duyduğunu ifade ederek, ‘Başarı bir ekip işidir. Kütüphanemiz sadece öğrencilerimize hizmet sunmuyor aynı zamanda ilimize ve bölgemize de katkı sunuyor. 60. Kütüphane Haftası kapsamında arkadaşlarımız ifade ettiği gibi birçok etkinlik düzenleniyor. Ayrıca ileriki zamanlarda geleneksel hale gelen bir kitap fuarı yapma düşüncemiz var. Bir hafta sürecek olan ‘Kütüphane Haftası’ vesileyle programlar yapacak olan akademisyenlerimize, katılımcılarımıza ve katkılarından dolayı burada çalışan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum’ dedi.

60. Kütüphane Haftası kapsamında, ‘Kitap, Kütüphane ve Çocuk Buluşması’, “Online Bilgi Yarışması”, ‘Library Games’, ‘Kitap Tahlili’, ‘Söyleşi’ ve ‘Film Gösterimi’ etkinlikleri yapılacak. 

Hafta kapsamında gerçekleştirilen “Benim Gözümden Kütüphane” Fotoğraf yarışmasında dereceye girenlere ödül takdimi yapıldı. Yarışmada İslami İlimler Fakültesi ikinci sınıf öğrencisi Zeynep Ergunşah üçüncü, Türk İslam Sanatları Yüksek Lisans öğrencisi Merve Demirçelik ikinci ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencisi Sevilay Toprak ise birinci oldu. Program da ayrıca 2024 yılının başından beri en çok kitap okuyan Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe Bölümü Yüksek Lisans öğrencisi Mahsun Baykara"ya ödülü verildi.

Üniversite Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Yasir İnceler, ‘60. Kütüphane Haftası’ programı için desteklerinden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Çapak’a ve ekip arkadaşçalarına teşekkür etti.  Emek veren ekip arkadaşlarına ve desteklerinden dolayı Rektöre teşekkür ettiğini söyledi.

60 Kütüphane Haftası açılış program, ‘Kitabını Al Gel Birlikte Okuyalım’ etkinliği ile son buldu. (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_