Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Faruk Açıkbaş ve Sekreter Ali Yıldırım tarafından karşılanan Bingöl İHH Başkanı Muhittin Gili ve Arama Kurtarma Ekibi, ekip ve akreditasyon süreci hakkında bilgiler verdi.

Bingöl İHH Arama Kurtarma ekibinin 28 kişiden oluştuğunu ve  AFAD tarafından yapılan hafif sınıf akreditasyon sınavından başarıyla geçtiğini söyleyen Gili, “Süreç burada kalmayacak, ekibin eğitimlerine ve ekibe daha fazla malzeme teminine ehemmiyet göstereceğiz. Ekibin bu süreçte almış olduğu eğitimlerin üstüne kataraktan daha profesyonel bir ekip olarak çalışmalarımızı yürüteceğiz. Öncelikle amacımız; ekibin eğitimleri ve ekibe daha fazla malzeme temini olacaktır. Bundan sonraki süreçte hedefimiz il olarak orta seviye akreditasyon sınavına hazırlanıp orta seviye almak olacaktır” dedi.

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremde yapmış olduğu çalışmalar hakkında da bilgi veren muhittin Gili, Adıyaman ve Malatya lokalinde çalışma yürüttüklerini ifade ederek, 42’si ölü 8’i sağ olmak üzere 50 kişiyi enkazdan çıkardıklarını belirtti.

Gili sadece arama kurtarma olarak değil; acil yardım, insani yardım ve psiko-sosyal destek ekipleri olarakta afetlere müdahale edildiğini ifade etti.

Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Faruk Açıkbaş, “Bingöl’ümüz deprem bölgesi. Bingöl İHH Arama Kurtarma ekibinin akretide olması bizleri çok mutlu etti. Depreme her yönü ile hazırlıklı olmamız gerekiyor. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum” diye konuştu.

Öğrencilere trafik eğitimi verildi Öğrencilere trafik eğitimi verildi

Editör: MD MEDYA GROUP_