Pazar günü yapılması planlanan ancak Pençe Kilit Harekâtı'nda PKK ile çıkan çatışmada 9 askerimizin şehit edilmesi nedeniyle ertelenen AK Parti’nin aday tanıtım toplantısı Ankara'da ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezi'nde başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan burada yaptığı açıklamada, “7 Ocak'ta İstanbul'da 26 büyükşehir ve il belediye başkan adayımızı paylaştık. Bugün de büyükşehirlerimizin kalanlarını ve il belediye başkan adaylarımızı açıklıyoruz. Böylece Cumhur İttifakı'ndaki ortağımız MHP adaylarını destekleyeceğimiz 7 vilayetimiz dışındaki tüm büyükşehir ve il belediye başkan adayımızı ilan etmiş oluyoruz" dedi.

AK PARTİ İLÇE ADAYLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AK Parti’nin 2. aday tanıtım toplantısı Ankara'da ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezi'nde yapıldı. Erdoğan’ın burada yaptığı konuşmalarda, Cumartesi gününden itibaren İstanbul’dan başlayarak ilçe adaylarının tanıtımlarının yapılacağını da söyledi.

ADAY LİSTELERİ 20 ŞUBAT'TA VERİLECEK

Geçici Aday Listeleri İlan Edildi Geçici Aday Listeleri İlan Edildi

Erdoğan, “Aday listeleri en geç 20 Şubat'ta verilmesi gerekiyor. Bu tarihe kadar adaylarımızı belirleyip seçim kampanyamızı yapmaktır.”

Editör: MD MEDYA GROUP_